» » Нові віхи співпраці у сфері STEM-освіти, інновацій та технологій майбутнього

Нові віхи співпраці у сфері STEM-освіти, інновацій та технологій майбутнього

Дата: 20-11-2024, 11:23 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Нещодавно відбулася робоча зустріч директора навчально-наукового центру комунікацій Західноукраїнського національного університету Оксани Коваль з професором Діаною Боуман – заступником декана з прикладних досліджень і партнерства юридичного коледжу Сандри Дей О’Коннор, співдиректором Центру розумних міст і регіонів (CenSCR), професором Школи майбутнього інновацій у суспільстві Університету штату Арізона (США).

Розвиваючи новий вектор роботи центру комунікацій у сфері STEM-освіти, інновацій та технологій майбутнього спільно з американською благодійною організацією «VOVK foundation», Західноукраїнський національний університет виступатиме провайдером STEM-освіти між американськими та європейськими фондами, організаціями, університетами та загальноосвітніми школами Тернополя та Тернопільської області, стане платформою для інтеграції сучасних освітніх технологій, формування інноваційного мислення та практичних навичок у студентів та школярів. Запозичення досвіду американської моделі STEM-освіти, створення єдиного міжнародного середовища стимулюватиме творчість і креативне мислення, підтримуватиме міждисциплінарну співпрацю та дозволить студентам працювати над реальними проєктами, адже проєктне навчання, інтеграція міждисциплінарних підходів та практичного досвіду через makerspace є критично важливими для розвитку креативного мислення та здатності вирішувати реальні життєві та професійні задачі.

Тож, Університет штату Арізона має неабиякий досвід у цій сфері. Адже  серед відомих випускників університету два лауреати Нобелівської премії, три члени Лондонського королівського товариства з розвитку знань про природу, двадцять сім членів Національної академії наук США, шість лауреатів Пулітцерівської премії. Це найбільша новаторська школа у країні, де студенти та викладачі працюють з НАСА, щоб розробити, просунути і провести інновації у космос. Саме тут нобелівські лауреати та лауреати Пулітцерівської премії навчають студентів; національні та міжнародні програми готують інноваторів нового покоління до процвітання, одночасно просуваючи нові дослідження, стратегічні партнерства, підприємництво та економічний розвиток. Національні програми університету надихають випускників вищої кваліфікації та позиціонують університет як «найвищий» заклад набору та найму більш ніж 50 найкращих корпорацій країни, за даними професійних рекрутерів та рейтингових служб у всьому світі.

У ході зустрічі сторони домовилися про перспективи подальшої співпраці, можливості участі у грантових проєктах, створення спільної платформи для освітньо-наукового розвитку, навчання та стажування викладачів та студентів ЗУНУ, а також підготовку документів для підписання договору між закладами освіти.