» » Відбулася зустріч із керівницею програм Фонду родини Богдана Гаврилишина Анастасією Шимчук

Відбулася зустріч із керівницею програм Фонду родини Богдана Гаврилишина Анастасією Шимчук

Дата: 20-11-2024, 11:16 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 У межах авторського проєкту завідувачки кафедри міжнародних відносин та дипломатії навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ, доктора економічних наук, професора Оксани Тулай «Дипломатія та міжнародне співробітництво» відбулася зустріч здобувачів освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» із керівницею програм Фонду родини Богдана Гаврилишина Анастасією Шимчук.

До заходу долучилася в.о. директора навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б. Д. Гаврилишина, кандидат економічних наук, доцент Людмила Гаврилюк-Єнсен.

Партнерами заходу виступили Фонд родини Богдана Гаврилишина та Острівці Прогресильності – проєкт-ініціатива ГО «Прогресильні», яка передбачає об'єднання зусиль задля сприяння покращенню якості навчання та викладання й знаходження гнучких та ефективних технологічних рішень для освітнього процесу.

У ході зустрічі обговорювалися історичні аспекти й особливості Програми «Молодіжний делегат України до ООН». Учасники дізналися, що в Україні Програма «Молодіжний делегат України до ООН» була започаткована у жовтні 2014 року, і перші українські молодіжні делегати взяли участь у 69-й сесії Генеральної Асамблеї ООН. Програма була ініційована Вікторією Швидченко та Вікторією Лучкою і стала можливою завдяки Благодійному фонду Богдана Гаврилишина. З 2018 року програму реалізує Фонд родини Богдана Гаврилишина. У межах проєкту Фонд родини Богдана Гаврилишина співпрацює з Міністерством молоді та спорту України та Міністерством закордонних справ України. Організаційну підтримку надає ГО «Razom for Ukraine». У 2023-2025 рр. програму реалізовано за підтримки «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Запрошена спікерка поділилася порадами про те, як стати молодіжним делегатом до ООН та відповіла на запитання учасників.

Студентка групи МВСК-11 Дарʼя Ростоцька поділилася своїми враженнями: «Я мала надзвичайну можливість побувати на зустрічі зі спікеркою Анастасією Шимчук, яка розповіла про участь молоді в міжнародних подіях високого рівня, а саме про Програму «Молодіжний делегат України до ООН». Я дізналася багато нового та корисного, насамперед, як важливо молоді посилювати свій голос та просувати інтереси України у період війни. Програма, про яку розповідала Анастасія Шимчук, дає змогу представляти позицію української молоді в різних структурах ООН, що є досить потужним аспектом для самореалізації та розповсюдження українських проблемних питань у світі. Також, було згадано про цикл програми: поїздка в Нью-Йорк на Генеральну асамблею ООН; Молодіжний форум ЮНЕСКО, що проводиться раз на два роки; а також Молодіжний форум ЕКОСОР. Це прекрасна можливість отримати практичний досвід та розвинути лідерські якості. І це лише мала частина від усієї важливої інформації, яку я взяла для себе. Зустріч з Анастасією Шимчук стала для мене цінною нагодою глибше зрозуміти важливість участі молоді у міжнародних подіях, особливо в контексті сучасної української реальності. Отже, приєднуючись до програми «Молодіжний делегат України до ООН», можна стати частиною міжнародного руху молоді, яка прагне змінити світ на краще. А також долучитися до вирішення актуальних українських проблем та сприяти створенню справедливого та сталого майбутнього».

До зустрічі доєдналося близько 150 учасників, серед яких здобувачі та координаторка Острівця Прогресильності КПІ ім. І. Сікорського Ліна Артеменко; представники Острівця Прогресильності ДУ «Житомирська політехніка»: декан факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин Лариса Сергієнко, викладачі та здобувачі спеціальностей 081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування, 291 «Міжнародні відносини», 292 «Міжнародні економічні відносини» різних курсів; координаторка Острівця Прогресильності ЗВО «Університет трансформації майбутнього» Тетяна Шестаковська; представники Острівця Прогресильності Комунального закладу «Балтський педагогічний фаховий коледж»; доцентка кафедри документознавства та української мови факультету міжнародних комунікацій та підготовки іноземних громадян Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» Марина Шленьова та здобувачі освітньої програми «Міжнародна документація та інформація»; представники Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного (м. Запоріжжя), зокрема здобувачі та завідувачка кафедри менеджменту та публічного адміністрування Світлана Плотніченко.