Засідання вченої ради класичного університету Тернополя
27 листопада у Західноукраїнському національному університеті відбулося урочисте засідання вченої ради.
Звертаючись до присутніх, голова вченої ради Андрій Крисоватий сказав: «Ми живемо в час, коли кожен день є викликом, а кожна хвилина нагадує про цінність життя та людяності. Кожен із нас, незалежно від віку чи професії, сьогодні є учасником боротьби за нашу незалежність, за свободу та майбутнє. У такі моменти як ніколи важливо пам’ятати, що наша сила – в єдності, підтримці та вірі.
Як казав Митрополит Андрей Шептицький: "Як будемо разом триматися, то в кожнім ділі будемо сильніші" Саме любов до рідної землі, до ближнього і до нашого спільного дому – України – допомагає нам долати найскладніші випробування.
Сьогодні наші серця наповнені вдячністю. Передусім – нашим героїчним воїнам, які щодня ризикують життям, захищаючи нашу країну. Збройні Сили України – це приклад незламності, мужності та відданості. Давайте разом продовжувати підтримувати їх – волонтерською допомогою, молитвами, а також власною стійкістю у тилу.
Я вдячний кожному із вас за витривалість, за те, що попри виклики продовжуєте працювати та навчатися. Кожен з нас – частинка великої мозаїки перемоги, і кожен наш крок уперед наближає Україну до миру та процвітання.
Проте зараз не менш важливо берегти не лише фізичну, а й емоційну стійкість. У вирі подій ми можемо відчувати втому, тривогу чи розгубленість. Це природно, адже ми – люди. Тому закликаю вас бути уважними один до одного: ділитися теплом, знаходити час для щирої розмови, підтримувати тих, кому це зараз потрібно найбільше. Як казав Григорій Сковорода: " Все минає, але любов після всякого зостається".
Ми маємо бути прикладом для наших студентів, показуючи, що навіть у найтемніші часи віра і доброта здатні змінювати світ.
Війна, яка торкнулася наших домівок, наших сімей, наших сердець, перевіряє нас на міцність, силу духу і здатність залишатися людьми навіть у найскладніших умовах.
Підтримка один одного – це те, що робить нас незламними. Це прості слова розуміння, рука допомоги, тепла усмішка чи просто здатність вислухати ближнього. Ми всі в одному човні, і лише разом можемо подолати будь-які бурі.
Напередодні двох важливих свят – Дня Збройних Сил України та Дня святого Миколая давайте не забувати про тих, хто потребує нашої уваги й тепла – про наших захисників, які боронять наш мир, про сім’ї, які втратили дім, про дітей, які прагнуть жити у світі без вибухів. Наша чуйність та розуміння – це світло, яке запалює надію.
Дякуємо тим, хто віддано стоїть на захисті нашої держави, нашого миру та свободи. Українські військові – це сучасні герої, які щодня проявляють мужність, самопожертву і незламність. Їхній подвиг – це приклад для наслідування, а їхня віра в Україну – наша спільна віра в перемогу. Вічна пам'ять тим, хто поклав своє життя за нашу свободу.
Уже скоро святий Миколай постукає у наші домівки, подарує особливу атмосферу доброти, надії та щедрості, нагадуючи, що навіть у найтемніші часи важливо знаходити світло в добрих справах, допомагати тим, хто цього потребує.
Пам’ятаймо, що війна колись закінчиться, а те, що залишиться – це наші вчинки, наше ставлення один до одного і наша здатність любити.
Нехай ваші домівки сповняться миром, теплом і спокоєм. Будьмо сильними, але водночас людяними. Підтримуймо, допомагаймо, співчуваймо.
Любомир Гузар сказав: «Любов до України – це прекрасний слоган. Можна говорити палкі слова про любов до України: це ні до чого не зобов’язує. А любити треба українців, жителів цієї країни – це є любов до України».
Роботу вченої ради розпочали із гімну університету й вшанування полеглих героїв.
В урочистій атмосфері за вагомий особистий внесок у розвиток освіти й науки, примноження інтелектуального потенціалу України, зміцнення авторитету Західноукраїнського національного університету на міжнародній арені було вручено диплом «Doctor Honoris Causa» доктору технічних наук Чеського технічного університету в Празі – Лібору Досталеку. На честь номінанта студенти виконали гаудеамус, а голова вченої ради та ректор університету вручили дипломи та мантію.
Пан Досталек подякував за високу честь і наголосив, що для нього це є символом дружби та взаєморозуміння між українськими та чеськими науковими спільнотами. Він підкреслив, що завжди захоплювався потенціалом молодих науковців ЗУНУ і готовий надалі сприяти зміцненню наукових зв’язків між двома країнами.
Продовжуючи роботу, Андрій Ігорович вручив дипломи доктора філософії Ігорю Рівілісу та Вею Ліньхаю, які українською мовою привітали почесне товариство вченої ради та подякували усім, хто підтримував й супроводжував здобувачів освіти упродовж навчання; диплом кандидата наук отримав Михайло Гуменний, атестати доцента було вручено Ірині Юркевич, Руслану Кульчицькому, Анні Жуковській та Людмилі Герман.
У порядку денному були питання про присвоєння звання «Почесний професор університету» к.е.н., доц., доценту кафедри економічної кібернетики та інформатики Ірині Данилюк; затвердження звіту про роботу приймальної комісії ЗУНУ на 2024 рік; введення дисципліни «Національна безпека держави» у всі освітньо-наукові професійні програми ЗУНУ; рекомендацію до друку з присвоєнням грифу «Затверджено вченою радою ЗУНУ» підручників: «Міжнародна інвестиційна діяльність», «Внутрішній аудит», «Фінансовий облік», «Облік, аналіз та оподаткування бізнесу», з присвоєнням грифу «Рекомендовано вченою радою ЗУНУ» навчальних посібників: «Філософія: навчальний посібник», «Політична соціологія: навчальний посібник», «Бухгалтерський облік в управлінні підприємством», «Консолідація фінансової звітності» (електронне видання), «Фінансовий облік схеми документообороту, приклади, задачі, тести» (електронне видання), «Лінійна алгебра: задачі та методика їх розв’язування», «Економіка та організація енергетичного виробництва»; рекомендацію до друку: англомовної колективної монографії «PKI and TCP/IP based networks», авторських монографій: «Електронні обліково-інформаційні системи в корпоративних об’єднаннях», «Облік в індустрії 5.0»; рекомендацію до друку наукових журналів: «Психологія і суспільство» №2 за 2024 рік, «Актуальні проблеми правознавства» №3 за 2024 рік, «Журнал європейської економіки» том 6 випуск 4 за 2024 рік, «Український журнал прикладної економіки та техніки» том 9 №4 за 2024 рік, «Світ фінансів» №4 за 2024 рік, «Вісник економіки» №4 за 2024 рік, «Комп’ютинг» том 23 №4 за 2024 рік та інші.