Представники ЗУНУ взяли участь у творчому проєкті GOGREEN TERNOPIL: креативна подорож
Співпраця науковців ЗУНУ в рамках Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні продовжується. Нещодавно відбулася чергова подія ‒ «GoGreen Ternopil: креативна подорож» ‒ створена для сприяння інноваціям та креативності у розвитку громад шляхом дослідження потенціалу зелених трансформаційних хабів як яскравих, інклюзивних і стійких осередків. Цей захід має на меті використовувати досягнення існуючих ініціатив і стимулювати нові ідеї для зелених трансформацій, ініційованих громадами.
Представники освітньо-професійної програми 141 «Енергетичний аудит» навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури Західноукраїнського національного університету ‒ Ольга Завитій та Микола Горлачук ‒ взяли участь у творчому проєкті GOGREEN TERNOPIL, який відбувся на базі нового сучасного простору «Open Space Ternopil», результатом якого стало відкриття зеленого хабу.
Залучаючи місцеву владу, неурядові організації, громадські групи, міжнародних партнерів та науковців, організатори події прагнуть спільно розробити стратегії сталого розвитку цих хабів, обмінятися кращими практиками у підвищенні енергоефективності та запропонувати практичні навчальні заходи, в тому числі для студентів ‒ майбутніх фахівців з енергетичного аудиту, які демонструють реальне застосування сталих практик.
Із вітальним словом до учасників креативної звернувся міський голова Тернополя Сергій Надал. Після огляду цілей та завдань заходу було презентовано портфоліо сталих трансформацій міста Тернопіль, розробленого у межах проєкту M4EG.
Результативною була сесія з формування концепції «зеленого хабу» в нашому місті, під час якої відбулося активне обговорення залучення НУО та активізації міжсекторальної співпраці, основних напрямків спільної роботи, стратегії мобілізації ресурсів та залучення донорів. У секції взяли участь 40 осіб: представники державних установ, бізнес-спільноти, асоціації «Енергоефективні міста України», Асоціації міст України, Угоди мерів – Схід та ін.
Головним напрацюванням дискусій є створення проєкту бачення або дорожньої карти подальшого розвитку зелених трансформаційних хабів по всій Україні як єдиного підходу до зеленої трансформації українських міст у процесі євроінтеграційних напрямків розвитку України.
Тернопільський регіон, з його унікальним соціально-економічним контекстом, є цінною можливістю для зміцнення місцевих спроможностей, побудови стійких партнерств та натхнення нової хвилі еколого-енергетичних ініціатив, що будуть інклюзивними, інноваційними та стійкими та зможуть залучати різні групи громади для досягнення цілей відпочинку, освіти, спорту, науки та соціальної згуртованості через партисипативні підходи до зеленої, інклюзивної та інтелектуальної трансформації соціального простору.