» » Вийшла з друку українсько-польська монографія

Вийшла з друку українсько-польська монографія

Дата: 18-12-2024, 09:59 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Вийшла з друку українсько-польська монографія «Communication as a factor of transparency of social interaction: psychological, historical, legal, economic and political dimensions. New realities in the conditions of war and in the post-war perspective» за редакцією доктора Яцека Мрозека – професора Вармінсько-Мазурського університету (Польща), Оксани Коваль – директора навчально-наукового центру комунікацій, доцента кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету (Україна) та Марціна Радзивовича – директора філії Вармінсько-Мазурського університету в Ельку (Польща).

Рецензували наукову працю ректор Нідерландської бізнес-академії, почесний професор ЗУНУ Ян ван Звітен (Нідерланди), професор Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського Анатолій Вихрущ (Україна) та директор Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України, професор Віталій Панок (Україна).

Тематика монографії розкриває різноманітні аспекти взаємодії між людьми, суспільством та інституціями, тому дає унікальну можливість ознайомитися із міркуваннями провідних світових фахівців та науковців з різних країн. У контексті теперішніх викликів – це стимул для нових досліджень та ідей щодо комунікаційних стратегій і тактик переговорів, спрямованих на сприяння транспарентності в суспільстві.

У передмові до монографії ректор класичного університету Тернополя, професор Оксана Десятнюк зазначила: «Від того, наскільки ефективно ми ведемо переговори, залежить вирішення глобальних і локальних конфліктів, збереження миру та розвиток співробітництва на усіх рівнях. Розуміння процесів комунікації стає надзвичайно важливим, адже слово – це зброя, яку необхідно вміти розумно застосовувати. В умовах глобальних трансформацій та наростання політичної й економічної напруженості, комунікація залишається одним з небагатьох інструментів, здатних зменшити ризик ескалації конфліктів. Глибоке розуміння процесів комунікації та переговорів дозволяє знаходити нові шляхи для діалогу, розв’язувати конфлікти без застосування сили та будувати світ, фундаментом якого є співробітництво і взаєморозуміння».

Книга презентує різнобічні реадаптовані й конструктивно відрефлексовані матеріали учасників третьої Міжнародної науково-практичної конференції «Комунікація як чинник транспарентності соціальної взаємодії: психологічний, історичний, правовий, економічний та політичний виміри», організованої  навчально-науковим інститутом комунікацій ЗУНУ спільно із Національною службою посередництва і примирення та Національною асоціацією медіаторів України.

Серед співорганізаторів конференції: Вармінсько-Мазурський університет (Польща), Нідерландська бізнес-академія (Нідерланди), Батумський державний університет імені Шота Руставелі (факультет права та соціальних наук, Грузія), «Assertive Group» (Швейцарія), Оксфордський університет, Бізнес-школа Saïd (Велика Британія), Університет Шеперд (США), Університет штату Арізона (США), Центр глобального зв’язку (США), Папський Григоріанський університет (Італія), Католицький університет Сан-Антоніо (Іспанія), Університет Туріба (Латвія), Університет Матея Бела (Словаччина), Міжнародна асоціація медіації (Нідерланди), Клуб перемовин (Велика Британія), Асоціація медіаторів Грузії (Грузія), Міжнародна асоціація навчання та дослідження перемовин INTRA. Конференція слугувала відкритою платформою для публічних дебатів та професійних дискусій з метою інтеграції інтелектуального потенціалу не лише українських університетів, а й науковців та практиків 83 університетів та установ з 25 країн світу.

Організатори сподіваються і надалі зберегти добру традицію проведення різноформатних міжнародних зустрічей, дискусійних платформ, семінарів та конференцій, розширення меж кооперації з досвідченими українськими та міжнародними фахівцями у сфері перемовин, медіації і культури толерантної взаємодії шляхом поглиблення співпраці із національними та закордонними закладами вищої освіти, органами державної влади, громадськими організаціями.