» » ЗУНУ взяв участь у нетворкінгу для AML-фахівців

ЗУНУ взяв участь у нетворкінгу для AML-фахівців

Дата: 27-02-2025, 11:18 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 У Києві відбувся освітній нетворкінг для AML-фахівців «Фінансовий моніторинг: законодавчі вимоги та інноваційні рішення», організований FinMon School спільно з партнерами: Академія фінансового моніторингу, VKURSI, а також Центром фінансової освіти. Від Західноукраїнського національного університету участь у заході взяла д.е.н., проф. кафедри безпеки та правоохоронної діяльності Олександра Васильчишин.

Серед гостей – начальники відділів фінансового моніторингу, керівники департаментів фінансового моніторингу та комплаєнсу, головні комплаєнс-менеджери та відповідальні працівники фінансових, страхових і фінтех-компаній.

Спікером освітнього нетворкінгу була Інна Завадська – головна комплаєнс-менеджерка фінансової компанії Activitis, а також директорка Центр фінансової освіти Activitis, котра поділилась корисними знаннями з фінансового моніторингу опираючись на 20-річний досвід роботи в системі Національного банку України. Зокрема, розповіла про те, як продукти та рішення на основі даних перетворюють KYC та AML на конкурентну перевагу будь-якої фінансової чи страхової компанії.

Спікером також виступив Андрій Грищук – співзасновник платформи великих даних VKURSI, який розповів про безперервний розвиток платформи VKURSI, а саме, про проєктування нових продуктів і рішень, можливості та обмеження даних державних реєстрів, бізнес-процесів фінансового сектору, які можна та треба цифровізувати чи автоматизувати. Також спікер розповів про особливості перевірки контрагентів за РНОКПП у ЄДР, задачі, які вирішує на 100% точний пошук зв’язків осіб з бізнесом, а також про те, як влаштована перевірка санкцій на платформі VKURSI.

Співорганізатором та спікером заходу була й Інеса Лозенко, котра має багаторічний управлінський досвід роботи у сфері фінансового моніторингу, є сертифікованою спеціалісткою в сфері протидії відмиванню коштів, викладачкою Академії фінансового моніторингу, а також віцепрезиденткою Всеукраїнської асоціації СПФМ.

В цілому, освітня частина події була присвячена обговоренню та обміну знаннями й рішеннями щодо таких тем, як:

підготовка AML-фахівців: підвищення кваліфікації, основні компоненти навчального процесу та найкращі міжнародні практики;

огляд останніх змін у законодавстві, що регулює протидію відмиванню коштів і фінансовий моніторинг;

аналіз нових вимог і рекомендацій для ефективної боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму;

взаємодія з публічними діячами (РЕР): аналіз нормативного регулювання, оцінка ризиків та розробка ефективних стратегій перевірки;

формування ризик-профілю суб'єктів первинного фінансового моніторингу: методи оцінки ризиків та шляхи оптимізації процесів  фінмоніторингу;

ефективний пошук за РНОКПП (практичні рекомендації для якісної перевірки контрагентів).

Під час візиту д.е.н., проф. Олександра Васильчишин також провела перемовини із керівництвом VKURSI щодо підписання рамкової угоди про співпрацю між ЗУНУ та ТОВ «VKURSI», що в майбутньому дозволить розширити практичні навички при наданні освітніх послуг, студентам за освітніми напрямками «Економічна безпека та фінансові розслідування», «Правоохоронна діяльність» завдяки можливостям доступу до платформи VKURSI, а також реалізації спільних проєктів, організації круглих столів, тренінгів, вебінарів.

На завершення, директор Академії фінансового моніторингу Ростислав Марчук вручив подяку активним учасникам за внесок у здійснення фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.