» » Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2006–2011) та у Ліванській Республіці (2016–2022) – Осташ Ігор Іванович у ЗУНУ

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2006–2011) та у Ліванській Республіці (2016–2022) – Осташ Ігор Іванович у ЗУНУ

Дата: 19-03-2025, 17:27 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 18 березня відбулася фінальна зустріч циклу «Студії публічної дипломатії 6.0». Учасниками стали студенти кафедри політології та філософії імені Сергія Коновала навчально-наукового інституту міжнародних відносин імені Б. Д. Гаврилишина ЗУНУ та державні службовці з усієї України. Почесним гостем заходу став Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді (2006–2011) та у Ліванській Республіці (2016–2022) – Осташ Ігор Іванович.

Візит шановного гостя відбувся за сприяння Інни Хоменської, директорки дирекції "Медіацентр" Генеральної дирекції обслуговування іноземних представництв, у партнерстві з якою був реалізований проєкт Студії публічної дипломатії 6.0.
З вітальним словом до гостя звернулася проректор науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц, директор навчально-наукового інституту міжнародних відносин імені Б. Д. Гаврилишина Людмила Гаврилюк-Єнсен та завідувачка кафедри політології та філософії імені Сергія Коновала Тетяна Чолач.

Ігор Іванович розпочав лекцію з розповіді про успішні проєкти в Канаді, особливо зосередившись на проєкті «Поїзд українських піонерів», який став знаковою подією в поширенні знань про Україну та видатних українців з діаспори в Канаді. У цей період Україна часто з’являлася в новинах, що сприяло приверненню уваги до нашої країни та її національної спадщини. Окрему увагу лектор приділив регіону Близького Сходу, зокрема Лівану. Він детально розповів про виклики, які виникають у процесі поширення української культури в цьому регіоні, а також про пошуки глибинного зв’язку між Україною та Ліваном. Було зазначено, що культурні взаємодії можуть стати ключем до зміцнення двосторонніх відносин та взаєморозуміння між нашими народами. Особливий акцент у лекції було зроблено на понятті «м’якої сили», а саме культурній дипломатії як ефективному інструменту боротьби зі стереотипами та міфами про Україну. Спікер окреслив, як змінилися підходи та методи дипломатичної роботи після початку повномасштабного вторгнення. Він навів конкретні приклади проєктів, спрямованих на популяризацію України в арабському світі: відкриття українських шкіл, видання українських книжок та творів арабською мовою. Окремо було згадано унікальну пам’ятку – «Мазепинське Євангеліє», яка слугує символом культурного зв’язку між Україною та Близьким Сходом.

Після завершення основної частини зустрічі учасники мали змогу поставити низку цікавих запитань. Обговорювалися особливості дипломатичного процесу з урахуванням культурних відмінностей, успіхи в процесі культурної дипломатії, що сприяли просуванню українських інтересів на Близькому Сході, а також найяскравіші моменти з дипломатичної роботи спікера.

Лекція стала чудовою нагодою для учасників дізнатися більше про тонкощі міжнародної дипломатії та роль культурної спадщини у формуванні позитивного іміджу України за кордоном.

Щиро дякуємо Ігорю Осташу за змістовну та надзвичайно цікаву лекцію! Дякуємо професору Ірині Іващук за організацію пізнавального та корисного проєкту «Студії дипломатії 6.0», які розкрили нові горизонти у сфері міжнародних та регіональних політичних комунікацій! Чекаємо нових креативних зустрічей в рамках «Студій дипломатій 7.0»! І кожен фініш – це по суті старт! Слава Україні!