Ректор Західноукраїнського національного університету підписала договір про співпрацю з Інклюзивно-ресурсним центром Великоберезовицької селищної ради
З ініціативи Міністерства освіти і науки України у закладах вищої освіти запроваджено проєкт з утворення та функціонування центрів підтримки студентів.
У Західноукраїнському національному університеті створено такий центр у 2024 році на виконання заходів із реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яку розроблено за ініціативи першої леді – Олени Зеленської.
Центр підтримки студентів ЗУНУ функціонує для забезпечення консультування та методологічної підтримки щодо доступності, відповідності та прийнятності освітніх програм для всіх учасників освітнього процесу; моніторингу та організації доступності під час вступу та складання іспитів із використанням усіх необхідних технічних засобів; інформаційної доступності навчальних та організаційних матеріалів.
Сьогодні ректор Західноукраїнського національного університету Оксана Десятнюк та директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоберезовицької селищної ради Світлана Лоза підписали договір про співробітництво між установами.
В обговоренні напрямів співпраці взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи Уляна Коруц, директор навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резильєнтності Оксана Шандрук, директор центру підтримки студентів Наталія Яблонська, спеціаліст 1 категорії центру підтримки студентів Ірина Марків.
Спілкуючись, директор Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Великоберезовицької селищної ради Світлана Лоза акцентувала увагу присутніх на такій проблемі: «Відповідно до положення про інклюзивно-ресурсні центри, фахівці ІРЦ надають рекомендації для осіб з особливими освітніми потребами у вигляді висновку про комплексну оцінку, де рекомендовано відповідну освітню програму, додаткові послуги та особливості психолого-педагогічного супроводу. Але, незважаючи на зміну до положення щодо обстеження осіб після 18 років, не розроблено відповідні рекомендації, що можуть надаватися ІРЦ для студентів закладів вищої освіти. Це створює як правові труднощі для студентів з особливими потребами, так і перешкоди для надання необхідного освітнього супроводу студентам з особливими потребами».
«Розроблення необхідних рекомендацій, що можуть надаватися ІРЦ для студентів закладів вищої освіти, дозволять значно покращити умови навчання для осіб з інвалідністю та іншими освітніми потребами.
Університет долучається до всіх можливих ініціатив щодо підвищення якості інклюзивного навчання та створення безбар’єрного середовища. Інклюзивно-ресурсні центри – важливі партнери, бо володіють унікальною інформацією та знаннями про людей з ООП, оскільки саме вони проводять комплексну оцінку та системний кваліфікований супровід дітей з ООП в закладах освіти.
Наша співпраця дуже важлива, адже дає можливість ділитися досвідом та знаннями у впровадженні інклюзії в закладах вищої освіти», – зазначила ректор Оксана Десятнюк.
Представники університету та ІРЦ говорили про важливість внесення відповідних змін до законодавства для забезпечення всебічної підтримки студентів і розвитку інклюзивності вищої освіти.