Відбулося засідання Вченої ради ЗУНУ!
У Західноукраїнському національному університеті відбулося засідання Вченої ради.
Вітаючи колег, голова Вченої ради Андрій Крисоватий зазначив: «Сьогодні ми зібралися на засіданні вченої ради в час, коли Україна вчергове проходить через горнило жорстокого протистояння з ворогом, міжнародних політичних перипетій, які випробовують українців на міцність та гартують силу духу.
Ми переживаємо важкі часи, але водночас і наближаємось до одного з найбільших християнських свят — Великодня, який є символом перемоги життя над смертю, світла над темрявою, надії на відродження та перемогу.
Період Великого посту, є часом не тільки фізичної стриманості, а й духовного очищення. Це особливі дні, коли ми покликані заглибитися у власну душу, осмислити своє життя і впорядкувати свій шлях до Бога.
Це нагода зміцнити нашу віру: віру в Бога, віру в Україну, віру в своє призначення, віру в перемогу. Вірити – це діяти, працювати, волонтерити, підтримувати Збройні Сили України. Як наголошував Блаженніший Любомир Гузар: «Завдяки готовності українських вояків захищати права свого народу ціною життя зі зброєю в руках – ми стоїмо на порозі великого майбутнього».
В умовах війни, коли кожен день приносить нові випробування, коли мільйони наших співгромадян віддають своє життя, захищаючи рідну землю, піст стає також і періодом духовної жертовності заради Батьківщини.
«Історії ж бо пишуть на столі.
Ми ж пишем кров’ю на своїй землі», - зазначала Ліна Костенко.
Ми віримо, що ці випробування ми зможемо гідно пройти та побудувати нову, сильну Україну. Це великий духовний шлях, на якому ми маємо стати ще міцнішими, ще більш об'єднаними.
Наш університет, як і вся Україна, не залишаються осторонь цієї боротьби. Ми щоденно підтримуємо наших військових, їхні сім’ї, волонтеримо, працюємо, живемо, творимо, надихаємо, і я дякую кожному за це.
Духовне зростання — це не лише боротьба з гріхами, але й наповнення свого серця молитвою, любов’ю і миром. Бо Христос каже: «Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать» (Мт. 5:8).
У Великий піст ми маємо бути особливо уважними до потреб своїх ближніх. Співчуття — це не лише емоція, а дія, конкретний вчинок милосердя. Наш університет – це велика родина, а отже ми повинні піклуватися один про одного, допомагати подолати труднощі, розділити тягар проблем тих людей, які цього потребують. Це наш християнський обов’язок.
Ми маємо плекати у собі цю любов, навчитися не лише розуміти чужий біль, але й допомогти його зменшити. Великий піст — це нагода запитати себе: кому сьогодні я можу допомогти? Кого підтримати? Кому подарувати надію?
Вірмо, що кожна наша молитва, кожен вчинок на благо України — це частина великої перемоги, яку ми здобудемо разом!
Адже, як говорила Ліна Костенко:
«І буде мир…
І вишні зацвітуть
У рідному моєму краї.
Лелеки добру звістку принесуть:
“Кінець війні, ми ворога здолали!»
Слава Україні!».
За гарною традицією Андрій Крисоватий вручив посвідчення «Почесний професор університету» - Володимиру Томахіву, диплом доктора наук – Ларисі Райчевій, Ірині Назаровій та Володимиру Манжулі, атестат професора – Антіну Шувару, атестат доцента – Тетяні Жовковській, Максиму Живку та Едіті Грабар.
Від Міністра освіти і науки України Оксена Лісового грамоти за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність одержали Олег Березький, Людмила Гончар, Ігор Романець, Андрій Сегін.
Грамоти від начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’ячеслава Негоди отримали Оксан Башуцька, Михайло Шпінталь, Ірина Войтюк, Григорій Гладій, Роман Пасічник.
Грамотами Міського голови Тернополя Сергія Надала відзначили Лесю Дубчак, Катерину Пришляк, Олега Заставного, Юрія Батька та Степана Івасьєва.
За активну участь у роботі редакційної колегії та вагомий внесок у розвиток і популяризацію «Журналу європейської економіки» ЗУНУ у 2024 році подяками від ректора ЗУНУ Оксани Десятнюк були нагороджені: Олександр Длугопольський, Оксана Тулай, Олена Сохацька, Олена Борисяк, Марія Лизун, Ігор Ліщинський, Віктор Козюк, Ірина Чирак, Віталіна Куриляк.
На порядку денному науковці розглянули такі питання: присвоєння звання «Почесний професор університету», затвердження Правил прийому на навчання у 2025 році, положень про приймальну комісію, Політики і цілей у сфері якості ЗУНУ; визнання іноземних документів про освіту; надання академічних відпусток; заслухали звіти про закордонні відрядження, а також рекомендацію до друку з присвоєнням грифу «Затверджено вченою радою ЗУНУ» підручника «Англійська мова для ветеранів та членів їх сімей», з присвоєнням грифу «Рекомендовано вченою радою ЗУНУ» навчальних посібників «Основи дошкільної педагогіки», «Політологія», «Технологія політичного процесу», «Теорії та концепції бухгалтерського обліку», рекомендацію до друку колективних монографій «Регіональна політика як домінанта повоєнного відновлення України», «Комунальна власність в умовах реформування місцевого самоврядування» та наукових журналів «Актуальні проблеми правознавства», «Психологія і суспільство», «Вісник економіки», «Економічний аналіз», «Світ фінансів», «Комп’ютинг», «Журнал європейської економіки», збірника тез доповідей XVIII Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Інноваційні процеси економічного і соціально-культурного розвитку: вітчизняний та зарубіжний досвід», матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні тенденції у філологічних та педагогічних дослідженнях: вітчизняний і зарубіжний вимір».
Члени Вченої ради обговорили низку важливих аспектів життєдіяльності університету та плани на майбутнє.