» » Вебінар «Кібербезбека та актуальні схеми шахрайства»

Вебінар «Кібербезбека та актуальні схеми шахрайства»

Дата: 27-03-2025, 10:35 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Марафон заходів Global Money Week 2025 в Західноукраїнському національному університеті продовжив вебінар «Кібербезбека та актуальні схеми шахрайства», організований Національним банком України.

Спікер Тетяна Машлаковська, яка є головним експертом управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ, ознайомила студентів і викладачів факультету фінансів та обліку з актуальною та повчальною інформацією про кібербезпеку та методи захисту від шахраїв.

Пані Тетяна зауважила, що одним із найважливіших аспектів кібербезпеки  є надійний пароль, адже він є першою лінією захисту від зловмисників. Вона  наголосила, що простий пароль – це великий ризик. Під час створення паролів не слід використовувати особисту інформацію (імена, дати народження, номери телефонів), загальновідомі комбінації (наприклад, 123456, qwerty) або зворотне написання слів. Натомість для підвищення стійкості пароля можна використовувати фрази або рядки з віршів чи пісень. Такий пароль складно вгадати, але легко запам’ятати. Однак, як зазначила Тетяна Машлаковська, додатковий рівень безпеки забезпечує двофакторна перевірка, яка вимагає підтвердження входу через смс-код, електронну пошту або мобільний додаток (наприклад, Google Authenticator). Навіть якщо шахраї отримають пароль, без другого етапу підтвердження вони не зможуть увійти в обліковий запис. Спікер рекомендувала увімкнути двофакторну аутентифікацію для всіх важливих акаунтів (банк, пошта, соцмережі) і нікому не повідомляти коди підтвердження, а також використовувати менеджери паролів для збереження складних комбінацій.

Під час вебінару слухачі дізналися ще багато корисної інформації про те, як протидіяти телефонному шахрайству та фішингу. Студенти ще раз переконалися, що захист персональних даних – це особиста відповідальність кожного. Використання надійних паролів, двофакторної аутентифікації, уважність до підозрілих дзвінків та посилань допоможе уникнути фінансових втрат і цифрового шахрайства.

Слухачі щиро вдячні спікеру Тетяні Машлаковській за надзвичайно корисні та практичні поради!