» » Відбувся науково-практичний круглий стіл «Професійні навички та можливості слухачів магістратури»

Відбувся науково-практичний круглий стіл «Професійні навички та можливості слухачів магістратури»

Дата: 14-04-2025, 14:54 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Нещодавно за ініціативою завідувача кафедри фінансів імені С. І. Юрія, д.е.н., професора Андрія Крисоватого відбувся науково-практичний круглий стіл «Професійні навички та можливості слухачів магістратури». У заході взяли участь гаранти освітніх програм «Фінанси» – д.е.н. Богдана Шулюк, «Фіскальне адміністрування» – д.е.н. Федір Ткачик, «Митна справа» – к.е.н. Святослав Герчаківський, «Публічні фінанси» – д.е.н. Тетяна Кізима, «Фінансова грамотність» – к.е.н. Світлана Коваль, а також студенти груп ФФ-41, ФМПС-41, ФМПС-42 та їх куратори, стейкхолдери.

Модераторами круглого столу виступили професори кафедри фінансів ім. С.І. Юрія факультету фінансів та обліку ЗУНУ Богдана Шулюк і Федір Ткачик.

Розпочинаючи науковий захід, Андрій Ігорович звернувся до учасників, підкреслюючи важливість навчання на освітніх програмах кафедри фінансів ім. С.І. Юрія та їхнє значення для розвитку фінансового сектору України. Завідувач кафедри фінансів ім. С. І. Юрія зазначив: «Студенти кафедри фінансів ім. С. І. Юрія мають можливість не тільки здобути якісну освіту, а й зробити вагомий внесок у розвиток фінансової системи України. Віримо, що саме з наших аудиторій виходитимуть ті фахівці, які будуть визначати фінансове майбутнє нашої країни».

Декан факультету фінансів та обліку ЗУНУ к.е.н., доцент Андрій Кізима звернув увагу на те, що важливим аспектом є постійне оновлення навчальних програм, які відповідають вимогам часу та потребам ринку праці. Це дозволяє підготувати висококваліфікованих фахівців, які готові до викликів сучасного фінансового простору.

До круглого столу долучилися стейкхолдери освітніх програм.

Начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області Роман Снігур у своєму виступі розповів про основні напрями діяльності Держаудитслужби, її роль у забезпеченні фінансової дисципліни при використанні бюджетних коштів, державного і комунального майна органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, державними і комунальними підприємствами, фондами соціального страхування. Він зазначив, що здійснення державного фінансового контролю дає змогу виявляти порушення й попереджувати можливі фінансові зловживання. Фахівець акцентував на тому, що в умовах економічних дисбалансів фінансовий контроль набуває вагомого значення, адже забезпечення ефективного й цільового використання публічних ресурсів сприяє сталому розвитку країни.

Директор ТОВ «Фурні Смарт Груп» Володимир Карпінець зауважив, що тематика круглого столу є надзвичайно актуальною та цікавою, особливо для формування кадрового потенціалу бізнесу в умовах протидії ризикам воєнного стану. Він зазначив, що сучасні умови вимагають від майбутніх спеціалістів знань і навичок щодо аналізу фінансової звітності, ведення бухгалтерського обліку, використання програмних продуктів для заповнення й подання звітності, оцінки податкових ризиків, прийняття ефективних фінансових рішень.

Вероніка Дохват, випускниця ЗУНУ, а нині – керівник брокерської компанії, консультант з питань митного оформлення чітко окреслила тактичні й стратегічні напрямки професійного розвитку спеціалістів у сфері митної справи та посередництва. Вона наголосила на важливості митних брокерів в реалізації митного оформлення товарів та транспортних засобів при перетині митного кордону держави.

Директор Кам’янець-Подільського навчально-наукового центру ЗУНУ Тетяна Мозолюк відзначила важливість проведення наукового-практичного круглого столу та активізації співпраці в процесі підготовки кваліфікованих фахівців різних спеціальностей відповідно до власних потреб і професійних прагнень. Лише в тісному партнерстві між закладами освіти можна виховати справжніх фахівців — конкурентоспроможних, патріотичних, мотивованих до безперервного розвитку.

Президент ГО «Партнерство» Наталія Овсейко повідомила про важливість поєднання теоретичних і практичних аспектів у підготовці фахівців з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку. Вона зазначила про необхідність всебічного розвитку студентів задля ефективної реалізації в майбутньому за обраним фахом та напрямком роботи.

Випускниця ЗУНУ Ірина Літвінчук, яка зараз працює керівником ТОВ «Уайт-Консалтинг», зазначила про важливість підготовки фахівців у сфері фінансів та оподаткування, оскільки повоєнна відбудова України потребуватиме кваліфікованих спеціалістів у цій галузі. Сьогодні студенти мають чітко окреслювати мету і завдання, які вони ставлять для успішної всебічної реалізації себе як професіонала у царині податкового менеджменту та консалтингу.

Учасники круглого столу з цікавістю ознайомилися з можливостями та перспективами програми стажування «Майбутнє Контінентал», про які розповів фінансовий контролер компанії Роман Заїка. Він зазначив, що мета програми полягає в наданні можливостей фахівцям фінансової сфери, що починають будувати кар’єру в сільському господарстві, отримати практичний досвід та знання від найкращих експертів, які працюють у «Контінентал Фармерз Груп».

На науковий захід запрошено представника приймальної комісії к.е.н. Антона Шевчука, який детально розповів про особливості вступної кампанії в магістратуру у 2025 році: строки реєстрації на ЄВІ та ЄФВВ, умови вступу на бюджетну форму навчання, а також порядок вступу на пільгових умовах.

Під час круглого столу студенти мали змогу поставити питання стейкхолдерам, гарантам та представникам приймальної комісії, обговорити реалії роботи в державних структурах та отримати корисні поради щодо розвитку кар'єри. Науковий захід став практичною можливістю для молоді отримати актуальну інформацію про особливості навчання в магістратурі, перспективи працевлаштування та кар'єрного зростання за обраною спеціальністю.