» » STEM-WEEK у ЗУНУ: робототехніка та штучний інтелект – для майбутнього покоління лідерів

STEM-WEEK у ЗУНУ: робототехніка та штучний інтелект – для майбутнього покоління лідерів

Дата: 22-04-2025, 10:25 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 У межах Всеукраїнського фестивалю STEM Весна-2025 у Західноукраїнському національному університеті триває STEM-WEEK – серія подій, що відкривають світ технологій для юних дослідників.

Однією з ключових зустрічей стало заняття на тему «Робототехніка та штучний інтелект: сучасні напрями та перспективи», яке об’єднало учнів провідних закладів освіти Тернополя – ТЗОШ І-ІІІ ст 24, ТЗОШ І - ІІІ ст 16 ім. В. Левицького, ТАЛУГ ім. Івана Франка, ТСШ І-ІІІ ст 3, ТНВК 15 ім. Лесі Українки, ТЗОШ 13 ім. Андрія Юркевича. Захід організовано у співпраці з Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу управління освіти і науки Тернопільської міської ради.

Учасники заходу ознайомилися з найновішими трендами у сфері робототехніки – від автономних машин і дронів до біомеханічних систем і мехатроніки. Обговорювали реальні приклади впровадження технологій у медицині, логістиці, агросфері та промисловості. У фокусі – не лише технічні аспекти, а й те, як інженерні рішення змінюють щоденне життя.

Окрема частина була присвячена потенціалу штучного інтелекту: його використання в оборонній сфері, кібербезпеці, прогнозуванні, безпілотних системах та аналітиці. Наголошувалося на динамічному розвитку ШІ в Україні, зокрема – стартапів, техкластерів і освітніх програм, що готують фахівців майбутнього.

Практична частина заходу стала справжнім викликом і водночас натхненням: учні, використовуючи сучасне обладнання, створювали та тестували власні роботизовані рішення. Це дозволило відчути реальну силу технічного мислення та креативності в дії.

Захід відбувся на базі STEM-лабораторії навчально-наукового центру комунікацій ЗУНУ – інноваційного простору, створеного завдяки підтримці Vovk Foundation (США), благодійного фонду BlueCheck Ukraine та ГО «Міжнародний інститут комунікацій». Ця платформа стала не лише інструментом, а справжнім середовищем для занурення у світ науки й технологій.

Спікером та натхненником зустрічі став Андрій Бурмістров – засновник AVBSoft Mobile Solution, співзасновник і генеральний директор MagneticOne MobileWorks. Його досвід, практичний підхід і щира зацікавленість у розвитку молоді зробили захід незабутнім і надихаючим для всіх учасників.