» » Кластери у розвитку світової і української економіки

Кластери у розвитку світової і української економіки

Дата: 30-09-2013, 16:07 | Автор: Кафедра міжнародної економіки

Протягом 28-25 вересня 2013р. у місті Калліфея (Халкідікі, Греція) відбулася Сімнадцята міжнародна конференція «Кластери у розвитку світової і української економіки». Конференція організована кафедрою міжнародної економіки Тернопільського національного економічного університету спільно з Технологічним освітнім інститутом Західної Македонії (Козані-Касторія, Греція), Університетами національної і світової економіки (Софія, Болгарія), Лодзі (Польща), Матея Бела (Банка Бистріца, Словаччина), Інститутом економіки та організації промислового виробництва Сибірського відділення Російської Академії Наук (Новосибірськ) та Новосибірським державним університетом (Російська Федерація). У конференції взяти участь близько 30 осіб, в тому числі науковці України, Греції, Російської Федерації, Естонії, Азербайджану, Болгарії, Польщі, Словенії, Нігерії.

Учасників конференції привітали ректор ТНЕУ д.е.н., проф.. Крисоватий А.І. та ректор Технологічного освітнього інституту Західної Македонії д-р, проф.. Asimopoulos Nikolaos.

На конференції розглядалися наступні питання:

1.Функціонування кластерів у розвинутих країнах;

2.Функціонування кластерів у країнах з ринками, що формуються;

3.Кластери в Росії та країнах митного союзу;

4.Розвиток кластерних форм в Україні;

5.Регіональні кластери;

6.Виробничі кластери;

7.Інноваційно-технологічні кластери;

8.Туристичні кластери;

9.Транспортно-логістичні кластери;

10.Фінансовий механізм функціонування кластерів;

11.Мережі компетентності в Європі;

12.Локальні виробничі системи.

З доповідями та у дискусіях взяли активну участь доктори економічних наук В.В. Козюк, О.П. Кириленко, В.Є. Куриляк, М.Я. Матвіїв, А.Ф. Мельник, В.І. Мельник, Б.В. Погріщук, Є.В. Савельєв та інші (ТНЕУ), д.е.н. Л. Масловська (Житомир), к.е.н. І.А. Брижань (Полтава), к.е.н. С. Науменко (Луцьк), д.е.н. А.Я. Кузнєцова (Київ), д.е.н. В.С. Савчук (Київ), д.е.н. І.М. Школа (Київ), д.е.н. С.М. Гриценко (Донецьк), д.е.н. Л.И. Дмитриченко (Донецьк), д.е.н. Є.Є. Іонін (Донецьк), д-р, проф. Е. Siskos (Козані, Греція), д.е.н. А.М. Асаул (Санкт-Петербург), д.е.н. В.П. Грахов (Іжевськ), д-р Raudjärv Matti (Тарту, Естонія), д.е.н. Sultanova Rena (Баку, Азербайджан), д-р Chrousos George (Афіни), д-р Kokkinoplitis Konstantinos (Афіни, Греція), д-р N. Kapoulas (Салоніки, Греція), J. Nwaubani (Нігерія) та інші.

Значна увага в доповідях була приділена теоретичним основам кластеризації, зарубіжному та вітчизняному досвіду формування і створення виробничих мереж і об’єднань кластерного типу. Особливий інтерес викликав аналіз практики функціонування інноваційно-технологічних, виробничих, будівельних, біологічних і медичних, транспортно-логістичних, олійно-жирових, ювелірних, спортивних кластерів. Обговорювалися проблеми кластерної структури світової економіки в аспектах її фрагментації.

За результатами конференції прийняті рекомендації та доручено оргкомітету конференції підготувати аналітичну записку.