» » ТНЕУ приєднався до Мережі університетів прикордоння

ТНЕУ приєднався до Мережі університетів прикордоння

Дата: 15-10-2013, 10:01 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

Одинадцятого жовтня 2013 року в бібліотеці імені Єжи Гедройця Білостоцького університету (Республіка Польща) кандидат економічних наук, доцент, в.о. директора Інституту міжнародних економічних відносин імені Б.Д. Гаврилишина Ігор Михайлович Таранов підписав угоду про приєднання Тернопільського національного економічного університету до Мережі університетів прикордоння. Окрім ТНЕУ ще вісім європейських університетів стали членами цієї освітньої спільноти.

Вищі навчальні заклади з Польщі, Литви, Білорусії, України та Росії об’єдналися в консорціум для освітньої та наукової співпраці, здобуття спільних грантів та проведення досліджень.

Ініціатором створення такої мережі є Білостоцький університет. Окрім того угоду підписали:

-Балтійський Федеральний університет імені Іммануїла Канта в Калінінграді;

-Барановицький державний університет;

-Брестський державний університет імені Олександра Пушкіна;

-Гродненський державний університет імені Янки Купали;

-Львівський національний університет імені Івана Франка;

-Тернопільський національний економічний університет;

-Університет Вітольда Великого в Ковно;

-Воронезький державний університет.

За підсумками зустрічі було окреслено шляхи майбутньої співпраці. Зокрема, заплановано розробити веб-ресурс, що буде платформою для обміну інформацією про поточну діяльність та наукові плани об’єднаних університетів (можливості участі в наукових конференціях та сесіях, пошук партнерів для конкретних проектів чи заходів). Мережа також матиме власний журнал, а в майбутньому заплановано створити ще й міжнародний науковий журнал.

Університети шукатимуть можливості для отримання наукових грантів, що пропонуватиме Європейський Союз, і спільно братимуть участь у конкурсах.

Заплановано також студентські обміни в рамках європейських програм.

Приєднання до Мережі університетів прикордоння – ще один крок до інтеграції ТНЕУ в європейський освітній простір.