Зустріч лідерів студентських профкомів із заступником Міністра освіти і науки
3 квітня 2014 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулася зустріч першого заступника Міністра освіти і науки України Інни Совсун з головами профспілкових комітетів студентів вищих навчальних закладів.
У роботі заходу та обговоренні актуальних питань соціально-економічного характеру взяли участь Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, заступник Голови Профспілки Сергій Романюк, голова ради вищої школи ЦК Профспілки Володимир Цвих, голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь, проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ імені Вадима Гетьмана Олексій Олексюк, лідери студентських профспілок з Одеси, Харкова, Львова, Донецька, Тернополя, Запоріжжя, Чернівців, Сум, Чернігова, Києва та інших міст.
Розпочинаючи зустріч, заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун наголосила, що ситуація в освітній галузі наразі складна й неоднозначна. Щодо обсягів державного замовлення у вищих навчальних закладах, про що одразу запитали профспілковці, Інна Совсун прокоментувала, що наразі вони зменшуватися не будуть.
Важливими питаннями, які піднімали активісти профспілковго руху, були прожитковий мінімум і стипендія – фінансова складова життя студента, практики за кордоном та на підприємствах країни, працевлаштування випускників ВНЗ, аспірантів, докторантів й конкурентоздатність молоді на ринку праці.
Окремим блоком дискусії стали проблемні нюанси функціонування баз відпочинку навчальних закладів та санаторіїв-профілакторіїв. Положення про ці об’єкти інфраструктури так і не прописані, а проблемних моментів у їх утриманні досить багато. Молодь задля збереження свого ж здоров’я запропонувала спільно з міністерством попрацювати у цьому напрямі і виписати потрібні документи.
Щодо питання від голів профкомів про ситуацію з базами відпочинку ВНЗ у Криму, Інна Совсун зазначила, що наразі Міністерство не має політичного співрозмовника. Самопроголошена влада Криму не співпрацює з владою у Києві. Існують значні проблеми комунікації з закладами освіти в Криму, адже звичні канали комунікації перервані. Тож це питання зараз активно опрацьовуєтся у профільному Міністерстві. Також вона запропонувала головам профкомів долучатися до створення інформаційного фону та активного донесення правдивої інформації до тих, хто навчаться у Криму, через профспілкові сайти, соціальні мережі.
Під час зустрічі важливу роль було відведено проблемі доступу до публічної інформації. Так, всі накази Міністерства, які друкуються, будуть опубліковані на сайті. Важливо відзначити, що на сайті МОНУ у розділі «Публічна інформація» запрацював у тестовому режимі підрозділ «Відкрита бухгалтерія», де подано інформацію щодо розподілу коштів. Адже відкритість та відновлення довіри до профільної установи – один з вагомих аспектів у роботі нової влади.
На завершення дискусії Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що добрим знаком є те, що теперішня влада чує Профспілку, і є усі можливості спільно реалізовувати обговорене. Це одна із перших робочих зустрічей представників нового Міністерства освіти з головами студентських профкомів навчальних закладів усіх регіонів України.
«Важливо, щоб це були не епізодичні зустрічі, а ціла система роботи, постійний контакт з висновками і напрацюваннями. Лише так можна впроваджувати новації й відшуковувати активи для соціально-економічного захисту прав учителів, викладачів та студентів», – підкреслив Георгій Труханов.
Молодь у свою чергу запевнила, що готова долучатися до подальшого обговорення та спільного напрацювання потрібних документів, нормативних актів, законів для поліпшення якості вищої освіти й підвищення власної конкурентоздатності на ринку праці.
За інформацією прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України