» » Українсько-німецький освітній форум

Українсько-німецький освітній форум

Дата: 10-03-2015, 12:24 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 6-7 березня 2015 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся українсько-німецький форум «Освіта, наука, інновації в університетах: актуальні виклики». Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти і наукових досліджень Федеративної Республіки Німеччина.

 

У відкритті форуму, 6 березня, взяли участь міністр освіти і науки України Сергій Квіт, заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, директор оргкомітету ФРН по співпраці з країнами Східної Європи, представник Федерального міністерства освіти і наукових досліджень ФРН Міхаель Шліхт, ректор Київського державного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський. Від ТНЕУ участь у заході взяли д.е.н., професор кафедри економічної теорії, директор НДІ інноваційного розвитку та державотворення Длугопольський О.В. та к.е.н., доцент, керівник Українсько-німецької факультет-програми ННІМЕВ ім. Б.Д. Гаврилишина Рожко А.О.

 

Метою Форуму є налагодження тісного співробітництва між МОН України та Федеральним міністерством освіти і наукових досліджень Німеччини (BMBF), між Спілкою ректорів України та HRK (German Rector's Conference), між вищими навчальними закладами України та університетами Німеччини у сфері освітянських програм, наукових досліджень та інновацій в університетах, налагодження академічної мобільності студентів, викладачів, науковців. За результатами заходу планується створити робочі групи за відповідними напрямами, аби надалі підтримувати контакти та розвивати співпрацю з німецькою стороною.

 

Міністр, Сергій Квіт, привітав учасників та наголосив на необхідності  реформування освіти і науки в Україні, підкресливши актуальність тем, що стоять на порядку денному форуму.  За словами Сергія Квіта, зараз активно розробляється новий закон "Про науку та науково-технічну діяльність", який має подолати недоліки, котрі залишилися в науковій галузі від пострадянської системи, а також встановити зв'язок між університетами та наукою.

 

Сергій Квіт розповів, що Міністерство вивчало функціонування наукової сфери у Польській та Словацькій Республіках. Аналіз виявив, що серед членів Польської академії наук – 80% працюють в університетах, а 20% – в академічних інститутах. В Україні ж навпаки – в університетах працює значно менша частина науковців  порівняно з академічними інститутами, через що вища освіта та наука довгий час розвивалися окремо. «Наукові дослідження повинні стати пріоритетною сферою діяльності усіх українських університетів і це має бути прописано у новому законі», – наголосив Міністр.

 

Міхаель Шліхт, директор оргкомітету ФРН по співпраці з країнами Східної Європи, представник Федерального міністерства освіти і наукових досліджень ФРН, зазначив: «Німеччина зробить все можливе, аби допомогти Україні у реформуванні вищої освіти та науки, і форум стане початком подальшої співпраці між двома країнами». На думку Міхаеля Шліхта, саме університети мають зробити вирішальний внесок у повноцінну інтеграцію України в європейський освітньо-науковий простір.

 

Максим Стріха, заступник міністра освіти і науки України, підкреслив, що обмін досвідом з успішними і науково-потужними державами Європи є надзвичайно цінним для України. Тому учасники форуму обговорюватимуть такі важливі питання, як академічна мобільність, якість освіти, організація наукових досліджень та їх комерціалізація, розвиток університетського та позауніверситетського секторів науки.

 

Заступник міністра поінформував присутніх про діяльність України в різних міжнародних наукових програмах. Наша держава є асоційованим членом Європейської асоціації ядерних досліджень (CERN), членом інноваційної науково-технічної програми EUREKA, учасником Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», які слугують важливою платформою інтеграції України у європейську освітню та наукову спільноти.