» » Забезпечення якості освіти в Україні

Забезпечення якості освіти в Україні

Дата: 25-05-2015, 12:45 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

У рамках проекту «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку USAID директор Науково-дослідного інституту інноваційного розвитку та державотворення, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії ТНЕУ Длугопольський Олександр Володимирович взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Забезпечення якості освіти в Україні», яка відбулася 21 травня 2015 року в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

Конференція зібрала понад 90 зацікавлених у тематиці обговорення учасників та викликала неабиякий інтерес серед освітянської спільноти – працівників середньої та вищої школи, урядових установ, організацій громадянського суспільства, приватного сектору, а також зарубіжних організацій.

До наукового заходу долучилися високопосадовці й провідні фахівці у царині якості освіти. З доповідями виступили: Совсун І.Р. – перший заступник Міністра освіти і науки України; Губерський Л.В. – ректор КНУ ім. Т. Шевченка; Арвеладзе Г.Т. – президент компанії Excel Fortis (США), один із лідерів грузинської революції 2003 року, міністр економіки уряду Саакашвілі; Фініков Т.В. – президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики; Ковтунець В.В. – експерт з питань законодавства проекту «Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні»; Раков С.А. – головний редактор вісника «ТІМО (тестування і моніторинг в освіті)»; Мудрук С.О. – президент Міжнародної громадської організації «Універсальна екзаменаційна мережа»; Громовий В.В. – директор МБО «Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти»; Ізовіт Т.Л. – член Ради Конфедерації роботодавців України та ін.

Увага учасників була зосереджена на такій тематиці: проблеми правового регулювання забезпечення якості освіти в Україні; аналітичні дослідження якості освіти в Україні за результатами ЗНО: стан і перспективи; освіта сільського регіону: інновації чи варіації; інформаційно-комунікаційні технології в освіті; інтерактивні методи вивчення предметів; імплементація вимог європейських стандартів щодо забезпечення якості освіти; якість освіти: економічний аспект; якість освіти очима студентів; відповідність змісту освіти потребам роботодавців.

Випускники навчальних програм «Розвиток інноваційних підходів в освіті», Німеччина (2013), «Взаємодія вищої освіти із ринком праці: виклики часу й новітні моделі», Королівство Нідерландів (2013), а також «Виховання громадянської свідомості молоді», США (2015) презентували успішні приклади та практики, запроваджені завдяки ознайомленню з найкращим американським та європейським досвідом. Конференція також стала майданчиком для неформального спілкування та обміну думками між випускниками програм проекту й професійною освітянською спільнотою.