» » «Управління економічним і соціальним розвитком об’єднаних територіальних громад: організація, технології та ресурсне забезпечення»

Дата: 7-12-2015, 15:46 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

З ініціативи колективу кафедри менеджменту та публічного управління (факультет економіки та управління) розпочався цикл виїзних науково-практичних семінарів «Управління економічним і соціальним розвитком об’єднаних територіальних громад: організація, технології та ресурсне забезпечення», метою яких є ознайомлення депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування новоутворених об’єднаних територіальних громад області інституційним та практичним засадам функціонування місцевого самоврядування.

Науковці кафедри вже провели такі семінарі в об’єднаних громадах на базі села Нове село Підволочиського району, селища Козлів Козівського району, села Великі Гаї Тернопільського району. Восьмого грудня виїзний семінар відбудеться в громаді, сформованій на базі міста Скалата Підволочиського району. Перспективою кафедри є охоплення всіх 26 новоутворених об’єднаних територіальних громад Тернопільської області.

З метою оптимізації проведення навчання працює дві мобільні бригади, учасники яких концентруються довкола таких проблемних напрямків:

– Місцеве самоврядування як інститут управління розвитком громади: сутність, завдання, функції, інноваційні технології реалізації (д.е.н., професор Монастирський Г.Л., к.е.н., доцент Дудкіна О.П.).

– Депутатський корпус ради громади: повноваження, права та відповідальність (д.е.н., професор Монастирський Г.Л., к.н.держ.упр., доцент Петриків А.В.).

– Статут територіальної громади як місцева конституція: роль та організація розроблення (д.е.н., професор Монастирський Г.Л., к.е.н., доцент Попович Т.М.).

– Стратегія розвитку громади: механізм формування та реалізації (д.е.н., професор Мельник А.Ф., к.е.н., доцент Круп’як Л.Б.).

– Ресурси місцевого розвитку та власність громади: об’єкти та технології управління (д.е.н., професор Шкільняк М.М., к.е.н., доцент Августин Р.Р.).

– Підтримка розвитку підприємництва органами місцевого самоврядування: активізація економічної діяльності громади (д.е.н., професор Микитюк П.П., к.е.н., доцент Овсянюк-Бердадіна О.Ф.).

– Місцеві фінанси як визначальний ресурс економічного й соціального розвитку громади: структура, джерела формування та технології ефективного використання (д.е.н., професор Желюк Т.Л., д. н. держ. упр., професор Толуб’як В.С.).

Неабиякий інтерес депутатів та посадових осіб органів місцевого самоврядування до участі в науково-практичному семінарі є свідченням того, що кафедра менеджменту та публічного управління розпочала потрібну справу, спрямовану на забезпечення ефективної децентралізації, зміцнення місцевого самоврядування та реалізації адміністративно-територіальної реформи у рамках процесу державотворення.

До речі, 7 грудня Україна відзначає День місцевого самоврядування. Наукова, методична та практична допомога ТНЕУ всім, хто здійснює його реалізацію, є найкращим подарунком з нагоди свята.