На сесії комітету Лісабонської конвенції розглянули питання визнання кваліфікацій вищої освіти
29 лютого 2016 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, Французська Республіка, пройшла сьома сесія комітету Конвенції про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні (Лісабонська конвенція), в якій взяли участь представники українського Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) Міністерства освіти і науки України.
Представники міжнародної академічної спільноти, міністерств освіти та національних інформаційних центрів країн-учасниць Лісабонської конвенції зібрались для обговорення підсумків роботи комітету за період 2013-2016 років та розгляду актуальних питань визнання кваліфікацій вищої освіти, зокрема питання визнання спільних ступенів та кваліфікацій біженців та переміщених осіб, оскільки їх кількість стрімко зросла за останній період.
Наразі визнання кваліфікацій біженців та освіта дітей біженців є пріоритетними питаннями Ради Європи та ЮНЕСКО, оскільки це важливий етап процесу інтеграції біженців та переміщених осіб у суспільстві.
Голова комітету, директор естонського центру визнання, Гуннар Вахт представив результати моніторингу імплементації Лісабонської конвенції про визнання кваліфікацій в 47 країнах, серед яких була і Україна. Моніторинг проводився за такими критеріями, як регулювання процедури визнання на державному рівні, терміни проведення процедури, право апеляції, процедура визнання для біженців та переміщених осіб, доступність інформації по системам освіти та навчальним закладам. У звіті комітету також аналізується робота мережі національних інформаційних центрів та відмічається виконання країнами-учасницями зазначених критеріїв.
Окрім того, на сесії було розглянуто питання створення Глобальної конвенції та регіональних конвенцій з визнання кваліфікацій африканського, азіатсько-тихоокеанського та латиноамериканського регіонів.
Також на сьомій сесії було обрано комітет Лісабонської конвенції на наступний період (2016–2019 роки) та окреслено основні напрямки роботи, а саме: створення Глобальної конвенції, фіналізація рекомендацій щодо визнання кваліфікацій біженців, принципи визнання нових форм освіти, зокрема, дистанційна та онлайн-освіта.
Зустріч комітету з питань Глобальної конвенції запланована на травень цього року.