Сприяння розвитку академічної доброчесності як компонент освітньої реформи
Новий закон «Про вищу освіту» заклав основи для університетської автономії, а відповідні підзаконні акти дали змогу університетам впроваджувати академічну, фінансову та кадрову автономію. Цей час є найкращим для того, щоб поєднати впровадження університетської автономії з розвитком академічної доброчесності в українських ВНЗ.
Проект сприяння академічній доброчесності в Україні, що впроваджується Американськими радами з міжнародної освіти у партнерстві із Міністерством освіти і науки, за підтримки Посольства США, взяв на себе амбітне завдання ознайомити громадськість з проблемою, яка стосується не лише якості освіти: вона має безпосередній вплив на формування громадянського суспільства, яке мусить свідомо брати на себе відповідальність за власні вчинки та жодним чином не толерувати обман, непорядність та нехтування принципами доброчесності. Академічна доброчесність означає, що в процесі навчання та дослідницької роботи студенти, викладачі та науковці керуються, передусім, принципами чесної праці та навчання, що стане невід'ємною складовою нової академічної культури в українських ВНЗ та передумовою для успішного розвитку суспільства. Серед ВНЗ-учасників Проекту:
Луцький національний технічний університет (м. Луцьк);
Донецький національний університет у Вінниці;
Тернопільський національний економічний університет (м. Тернопіль);
Ізмаїльський державний гуманітарний університет (м. Ізмаїл);
Сумський державний університет (м. Суми);
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (м. Харків);
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського (м. Тернопіль);
Запорізький державний університет (м. Запоріжжя);
Інститут міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевчека (м. Київ);
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова (м. Одеса).
В рамках Проекту університети-учасники отримають практичні знання та навики впровадження основних принципів академічної доброчесності, а також план дій щодо популяризації цих принципів в своєму ВНЗ. Результатом роботи Проекту повинні стати своєрідні «історії успіху»: як подолати нечесність в університеті, підвищити якість освіти, знайти інструменти впливу на свідомість здобувачів освіти.
Проект SAIUP повинен зіграти одну з визначальних ролей у трансформації українського суспільства - змінюючи систему вищої освіти, він одночасно змінюватиме суспільні цінності, носіями яких стануть студенти і випускники університетів.
Тернопільський національний економічний університет активно долучився до реалізації проекту та посприяв у проведенні інтерактивної лекції для студентів щодо принципів академічної доброчесності, роз'яснення важливості дотримань правил академічного процесу для студентів особисто, репутації ВНЗ та загалом для майбутнього розвитку країни, яка відбудеться 22 березня о 12:50 год.
Також в рамках проекту організовується ряд зустрічей, орієнтований час яких:
11.00-12.00 - зустріч з адміністрацією та викладачами університету
12.00-12.30 - зустріч із представниками ЗМІ
12.50-14.10 - Лекція для студентів
Координатором Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні (SAIUP) виступає Тарас Тимочко.