«Академічна доброчесність: як зробити університети вільними від шахрайства і плагіату»
13 квітня 2016 р. д.е.н., проф. кафедри економічної теорії ТНЕУ Длугопольський О.В. взяв участь у тренінгу «Академічна доброчесність: як зробити університети вільними від шахрайства і плагіату», організованому у Київській школі економіки (KSE). Під час тренінгу обговорювалися питання принципів академічної доброчесності та етики, можливостей запуску якісних змін в університетах щодо боротьби із плагіатом у наукових дослідженнях як студентів, так і викладачів.
На відкритті Інна Совсун, перший заступник Міністра освіти і науки, зазначила, що вона дотримується позиції нульової терпимості до плагіату. Міністерство освіти і науки працює над створенням репозитарію, в якому будуть зберігатися усі студентські та наукові роботи. Він буде використовуватися в тому числі для перевірки наукових робіт на плагіат.
Тарас Тимочко, координатор Проекту сприяння академічній доброчесності, презентував проект і розповів, що зараз вони працюють з десятьма університетами. Робота ведеться за трьома напрямками:
– Інформаційний: зустрічі зі студентами, викладачами, адміністрацією університетів, щоб зрозуміти їхні потреби.
– Створення навчальних програм. З вересня 2016 року буде впроваджуватися курс з академічного письма для студентів 1-2 курсів.
– Створення кодексів честі в університетах.
Олеся Верченко, академічний директор Київської школи економіки, поділилася досвідом боротьби із академічним шахрайством в американських університетах: там створюються комітети честі, до яких входять лише студенти, і які розглядають усі справи пов’язані із шахрайством. Якщо комітет приймає рішення, що шахрайство мало місце, студента виключають з університету.
По завершенні кожної доповіді учасники могли обмінятися враженнями та поставити запитання головним спікерам заходу.