Інформаційний центр Європейського Союзу

Банк ЄС розпочав впровадження нової схеми підтримки приватного сектору в Україні та інших країнах Східного партнерства (СП)

Метою "Ініціативи Схід" Угоди про глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ГВЗВТ) є посилення економічного розвитку в країнах, на які поширюється дія Ініціативи, шляхом надання фінансової та технічної допомоги МСП.
Група ЄІБ об’єднала зусилля з Інвестиційним фондом сусідства (ІФС) ЄС для забезпечення повного пакета інструментів, призначених для надання допомоги компаніям в Україні, Молдові та Грузії, в максимально ефективному використанні можливостей, які виникли внаслідок укладення з ЄС угоди про вільну торгівлю, що передбачає прогресивне усунення бар’єрів для торгівлі та узгодження стандартів цих країн зі стандартами ЄС.
Внесок ЄС є частиною EU4Business, комплексної ініціативи Європейської комісії, що об’єднує фінансовані ЄС програми, спрямовані на підтримку розвитку МСП і покращення умов для підприємницької діяльності в регіоні Східного партнерства.
«Приватний сектор сприяє зростанню та створює нові робочі місця в Україні. Нова ініціатива ЄС має додатково посилити цей сегмент національної економіки», – заявив Вазіл Гудак, віце-президент ЄІБ, під час проведення конференції для інформування зацікавлених осіб в Україні про можливості одержання фінансування від Банку ЄС.
Банк ЄС допомагає приватним клієнтам в одержанні коштів через фінансових посередників, пропонуючи їм покращені умови кредитування, що забезпечить місцевим банкам можливість приймати більше ризиків з метою охоплення малозабезпечених сегментів економіки шляхом обміну інструментами розподілу ризиків і надання консультаційних послуг.
Іншими основними доповідачами на конференції були Беренд де Гроот, керівник програм зовнішньої допомоги Представництва Європейського Союзу в Україні, та Юрій Буца, заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції. «Стабільна і зростаюча економіка, в якій ефективно та успішно функціонують МСП, є основою процвітання України, і нова Ініціатива Схід ПВЗВТ EU4Business відіграє важливу роль у втіленні цієї мети протягом майбутніх кількох років», – вважає Беренд де Гроот.
У заході взяли участь керівники, фінансові директори і представники вищого керівництва МСП і середніх компаній, а також фінансові посередники, консультанти з фінансових питань і промислові асоціації.
 
Загальна інформація:
ЄІБ – банк ЄС – фінансує проекти в Україні на підставі мандату ЄС щодо країн Східного сусідства, так званого мандату зовнішнього кредитування (МЗК). МЗК передбачає фінансування Банком країн Східного сусідства у 2014-2020 рр. на загальну суму в розмірі 4,8 млрд. євро для підтримки проектів, що є дуже важливими як для ЄС, так і для країн Східного сусідства у сфері розвитку місцевого приватного сектору, соціально-економічної інфраструктури та зміни клімату. Крім цього, Банк на власний ризик затвердив механізм фінансування Сусідства у розмірі 3 млрд. євро з метою підтримки країн Сусідства.
Підтримуючи заходи, спрямовані на посилення економічного розвитку та розширення диверсифікації економіки країн Східного партнерства, які прийняли рішення про розширення зв’язків і поглиблення інтеграції з Європейським Союзом, у грудні 2016 року Європейський інвестиційний банк та Європейська комісія підписали Угоду про делегування стосовно ПВЗВТ (Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі між ЄС та Україною, Грузією і Молдовою). Угода про делегування передбачає виділення 2,8 млн. євро на операції з ризиковим капіталом, 7,8 млн. євро на технічну допомогу та 49,7 млн. євро на надання гарантій через ЄІБ та Європейський інвестиційний фонд. Виконання Угоди розпочнеться негайно і завершиться до грудня 2021 року.
З початку 2016 року всі заходи ЄС щодо підтримки малих і середніх підприємств (МСП) в країнах Східного партнерства, було об’єднано під егідою EU4Business.
EU4Business надає:
1. підтримку національним органам влади, допомагає у внесенні змін та вдосконаленні законодавчої та нормативної бази, розбудові якісніших регуляторних засад для підвищення рівня довіри інвесторів;
2. допомогу Центрам підтримки підприємництва (ЦПП), оскільки такі організації дозволяють проведення діалогу між урядом і підприємцями. EU4Business може організовувати діалог державного і приватного секторів, заходи співробітництва та нетворкінгу;
3. безпосередню підтримку малим і середнім підприємствам (МСП), наприклад, шляхом виділення фінансових ресурсів, проведення тренінгів, навчань та консультацій, надання допомоги в рамках експортно-імпортних операцій та пошуку партнерів.