ЕС навчає національні органи влади ефективному отриманню іноземної допомоги у разі серйозної катастрофи
Яким
чином національні органи влади домовляються з міжнародними
зацікавленими сторонами щодо забезпечення максимальної ефективності
реагування на катастрофи? 15-16 березня в Києві відбулося дводенне
імітаційне навчання, яке проводилось у межах профінансованої ЄС Програми
з попередження, готовності та реагування на природні та техногенні
катастрофи в країнах Східного партнерства (PPRD East 2). В рамках
навчання було перевірено заходи України щодо ефективного прийняття та
розміщення міжнародних груп з надання допомоги.
Мета навчання полягала у зміцненні міжінституційної, міжміністерської та міжвідомчої співпраці щодо надання запитів та управління іноземною допомогою у сфері цивільного захисту відповідно до Керівних принципів ЄС щодо підтримки приймаючої країни. В основу навчання було покладено сценарій, за яким на території України сталася серйозна природна катастрофа. Було змодельовано прибуття груп рятувальників з декількох Держав-учасників Механізму цивільного захисту ЄС.
У межах навчання було продемонстровано, яким чином національним органам влади слід сприяти прийняттю, розміщенню та відправленню іноземної допомоги. Цей захід проходив в Українському науково-дослідному інституті цивільного захисту під егідою Державної служби з надзвичайних ситуацій. На ньому були присутні більше 35 експертів з Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Міністерства закордонних справ, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Національної поліції, Міністерства інфраструктури та Державного агентства водних ресурсів.
Жан Франсуа Морет, керівник Флагманської ініціативи PPRD East 2 в Представництві ЄС в Україні, схвалив участь стількох зацікавлених українських органів влади, підкресливши, що «навчання було проведено у надзвичайно реалістичних умовах та стало важливим кроком на шляху до наближення України до Механізму цивільного захисту ЄС».
Довідкова інформація
Мета профінансованої ЄС Програми з попередження, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи в країнах Східного партнерства (PPRD East 2) полягає у сприянні миру, стабільності, безпеці та процвітанню країн Східного партнерства, а також у захисті навколишнього середовища, населення, культурної спадщини, ресурсів та інфраструктури регіону шляхом зміцнення можливостей країн у сфері попередження, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи.
Програма PPRD East 2 покликана зміцнити потенціал Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України у сфері управління ризиками катастроф на національному рівні з метою посилення регіонального співробітництва між Країнами-партнерами, а також наближення Країн-партнерів значно ближче до Механізму цивільного захисту ЄС. Програма буде діяти протягом чотирьох років. Бюджет Програми складає 5,5 мільйонів євро.
Для детальнішої інформації відвідайте веб-сайт: http://pprdeast2.eu/en/about-pprdeast2/