Ірина Мандзій, product manager, Webinterpret

Success stories з Тернополя

Цикл історій успішних випускників спеціальності інженерія програмного забезпечення факультету комп'ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету




Назар Юзвін, Scala Developer, Scalac

Гість рубрики "Success stories з Тернополя" - Назар Юзвін (Scala Developer, Scalac), випускник 2017 року.




Андрій Терлецький, Full Stack Software Developer, Fleetsmart

У рубриці "Success stories з Тернополя" - Андрій Терлецький (Full Stack Software Developer, Fleetsmart), випускник 2018 року.




Міхайліді Катерина, керівник Тернопільського ІТ кластера

У рубриці "Success stories з Тернополя" представляємо розмову доцента кафедри комп'ютерних наук Руслана Шевчука з Катериною Міхайліді (керівницею Тернопільського ІТ-кластера), випускницею 2011 року.




Кіндрат Максим Олександрович , випускник 2018 р.

У 2018 році я завершив навчання на спеціальності Комп’ютерні науки у Тернопільському національному, а зараз працюю  інженером І категорії в Навчально-науковий центр інформаційних технологій ТНЕУ. Навчання за спеціальністю Комп’ютерні науки дала мені можливість отримати знання з аналізу та обробки великих даних та методів та засобів підтримки прийняття рішень, що частково використовую у своїй роботі. Всі заняття проходили у позитивній атмосверії, яка давала можливість краще освоїти отриману інформацію.                                                                                                                                   



Верля Володимир Михайлович , випусник 2014 р.

Спеціальність “Управління проектами” допомогла мені реалізувати себе зі сторони керівника по управлінню проектами, адже саме дисципліни: “Управління людськими ресурсами в проектах”, “Планування та контроль проектів”, “Управління якістю і стандарти”, дали ту базу знань котру я використовую, сьогодні щодня. Викладачі кафедри завжди старались донести якомога цікавіше інформацію, тому щиро вдячний за отримані знання.        



Теліховський Олесь Романович , випускник 2018 р.

Кафедра інформаційно-обчислювальних систем і управління готує справжніх проектних менеджерів. Отримані під час навчання знання застосовні в різних ІТ-проектах. Вони допомагають навчитися мислити і діяти як керівник, адекватно оцінювати критичні ситуації і правильно з них виходити, завоювати довіру членів команди і впевнено рухатися до поставленої мети. На лекціях теоретичні знання завжди підкріплюються цікавими прикладами з реального життя, що допомагає краще засвоїти матеріал. В процесі роботи над дипломною роботою створюється бізнес-план і моделюється процес його реалізації, за що я вдячний керівникові моєї магістерської роботи доценту Гладію Григорію Михайловичу. Викладачі кафедри зацікавлені в тому, щоб поділитися своїми знаннями і готові прийти на допомогу в будь-якій ситуації. 



Сербай Іван Дмитрович , випускник 2018 р.

Я закінчив у 2018 році з відзнакою бакалаврат та магістратуру Тернопільського національного університету за спеціальністю комп’ютерні науки. В університеті викладали висококваліфіковані спеціалісти в галузі ІТ. Запам’яталися їхня професійність, знання сучасних технологій, вимогливість та доброзичливість. З великою повагою та вдячністю згадую викладачів: Васильків Н.М., Комара М.П., Гладія Г.М., Карачку А.Ф., Саченка А.О., Яцків Н.Г. та інших. Професійний обсяг інформації та знань, який я отримав за роки навчання став інтелектуальним капіталом для моєї подальшої діяльності. На мій погляд, стати фахівцем з сучасних КН можливо лише за умови комплексного вивчення всіх сфер ІТ з урахуванням  забезпечення їх інтеграції та взаємодії, а також володінням навиків проектного менеджменту. Все це професійно забезпечує колектив кафедри інформаційно-обчислювальних систем і управління ТНЕУ. При нагоді я буду рекомендувати майбутнім абітурієнтам поступати на магістерську освітню програму «Управління проектами» до ТНЕУ.



Гамерник Назар Михайлович , випускник 2018 р.

Обравши Тернопільський національний економічний університет місцем навчання, я отримав все, чого може бажати студент: чудових товаришів по навчанню; цікавих та унікальних викладачів; різнобічні знання та вміння їх використовувати; а також, звісно, активне студентське життя. Хочеться подякувати викладачам кафедри інформаційно-обчислювальних систем і управління (Комару М.П., Гладію Г.М., Осолінському О.Р., Турченко І.В та др.) за вміння та бажання навчати, за здатність знайти правильний підхід до кожного студента, їхній високий професіоналізм. Низка дисциплін з управління проектами (в т.ч. з планування і організації проектів, контролю виконання, управління ризиками) дали розуміння як правильно і ефективно реалізовувати ІТ-проекти. Хочеться побажати колективу випускної кафедри ІОСУ активніше впроваджувати групові методи навчання, коли формуються відповідні команди, кожен член якої виконує певну роль, а потім вони міняються. Як показує мій практичний досвід, за цим майбутнє.



Михальчук Назар Олександрович , випускник 2018 р.

Я навчався  на факультеті комп’ютерних інформаційних технологій з 2012 по 2018 рр. на спеціальності «Комп’ютерні науки». Викладацький склад випускової кафедри показав свій професіоналізм протягом навчання як у бакалавраті, так і магістратурі. Хочу зазначити, що в ТНЕУ є всі умови для навчання та розвитку студентів. Тут прекрасні приміщення з необхідною технікою та сучасні методи викладання. За допомогою різноманітних проектів, які виконуються під керівництвом проф. Саченка, можна додатково чомусь навчитися і познайомитися з майбутніми роботодавцями. Саме так я знайшов високооплачувану роботу за спеціальністю. Хочеться побажати моїй альма-матері процвітання і побільше хороших студентів.



Галяс Юрій Володимирович , випускник 2018 р.

Я закінчив освітню програму «Управління проектами» (спеціальність «Комп’ютерні науки») ТНЕУ в 2018 р. Для мене ця програма була цікава насамперед тим, що її дисципліни певною мірою відрізнялися від класичних комп’ютерних наук. У першу чергу це були дисципліни з позиції менеджменту – «Управління проектами – концепції та фази» (доц. Васильків), «Контроль виконання проектів» (доц. Турченко), «Планування і організація проектів» (доц. Домбровський) та інш. Вони заставили мене по-іншому сприймати роботу в сфері ІТ. Якщо бакалаврська підготовка була націлена роботу як виконавця, то магістерська дала змогу подивитися на це з позиції керівника проекту. Я це зрозумів, коли прийшов після випуску на роботу в ІТ компанію. Я став краще розуміти і організовувати свою роботу в фірмі. За це я вдячний викладачам, які дали мені це розуміння. 



Сигінь Ю. С. , випускник 2018 р.

На ФКІТі, а саме на кафедрі ІОСУ, якість підготовки і викладання була на високому рівні. Навички отримані в процесі навчання дозволили з легкістю влаштуватися на роботу. Предмети які застосовуються на роботі: «Програмування для мобільних платформ», «Cloud-технології», «Інтелектуальна власність».

Особлива подяка викладачу Яцків Н. Г., яка була не тільки кваліфікованим викладачем (якість подачі матеріалу і викладання був на висоті), а ще й чудовим керівником магістерської роботи. 



Фігурський Д. П. , випускник 2018 р.

ФКІТ - хороший факультет, з'являються нові предмети, з актуальними темами на сьогоднішній день. Наприклад, «Проектування в середовищі Інтернет-речей» - цікавий предмет, багато потрібної інформації, яка пригодиться в ІТ-сфері. 

«Технологія блокчейн та криптовалюти» - досить актуальний на даний момент предмет, практично обов’язковий для ІТ зараз.

Рівень викладання хороший, ні з ким з викладачів проблем не було. Хотів би виділити професіоналізм Яцківа В. В. Все в процесі навчання було добре. 

Цікавими заходами були дні факультету.



Крецула Роман Володимирович, ТОВ «Тедіс Україна» , випускник 2018 р.

Якийсь конкретний предмет назвати важко. Все було по своєму цікаво та пізнавально



Рацько Дмитро Олександрович, ФОП в ІТ-галузі , випускник 2017 р.

Подобалося програмувати, тому особливу увагу приділяв саме дисциплінам по програмуванню



Слободян Сергій Миколайович, «Packing Technology» , випускник 2016 р.

Найбільше подобалися дисципліни, що пов’язані із апаратним забезпеченням спеціалізованих комп’ютерних систем



Миронюк Роман Дмитрович , випускник 2018 р.

Я є випускником 2018 року. Працюю у Тернополі в компанії Apiko на посаді Full-stack developer

 

За допомогою того матеріалу, що подавався на кафедрі комп’ютерної інженерії я зрозумів чим я буду займатися у майбутньому. Хотілося б також звичайно ж відзначити хороший викладацький склад кафедри! Робота із знавцями своєї справи – є одним задоволенням!

Ця спеціальність дає широкий спектр знань, які можна застосувати у різних сферах сучасного світу. Головне визначитись, де саме студенти хочуть себе бачити у майбутньому, і йти до цієї цілі, вивчаючи потрібні предмети,які викладаються на кафедрі. Адже спектр матеріалу дуже великий, тому можливості є просто безмежні!

Не можу сказати, що було легко вчитись, але це однозначно було дуже цікаво. Я працюю вже майже 4 роки в ІТ компаніях і розумію, що я зробив правильний вибір



Мандебура Наталя Миколаївна , випускниця 2018 р.

Навчатися на ФКІТі це круто. Цікаві дисципліни, привітні викладачі. Кожного дня відкриваєш щось нове у сфері науки. Маєш можливість брати участь у наукових конференціях і не тільки. Культурна діяльність факультету досить цікава, кожен студент може знайти щось своє.

Окреме дякую викладачам Касянчуку М.М та Якименку І.З за допомогу у написанні магістерської роботи. За їхню роботу, підтримку, за те що вірили і допомогли дійти до кінця.



Щирба Зоряна Володимирівна, випускниця 2019 р.

Я, Щирба Зоряна, у 2019 році закінчила бакалаврат Тернопільського Національного Економічного Університету, факультет Комп'ютерної інженерії за спеціальністю "Комп'ютерні системи та мережі".

Рекоменую дану спеціальність не задумуючись! На кафедрі працюють висококваліфіковані, освічені та самовіддані викладачі, які завжди допоможуть та підтримають. Кафедра забезпечує викладання дисциплін, які в майбутньому допомагають стати хорошим фахівцем.

Навчаючись на спеціальності "Комп'ютерні системи та мережі", я отримала навики, які допоможуть мені отримати омріяну роботу.



Рендзеняк Назар Андрійович, випускник 2018 р.

Навчання було в одне задоволення.

На самому початку було складно переключитись із шкільного рівня освіти на університетський через це ледь не "злетів" із степендії у першому семестрі. Проте у продовж навчання набирався досвіду і знань що дозволило завершити університет з червоним дипломом.

Факультетський склад - багато спеціалістів з різних профілів і спеціалізації які мають прикладний досвід яким із великою радістю діляться. За цей період перепробував більше 10 різних професійних напрямів що дозволило набратись досвіду і значною мірою дозволило вибрати напрям в якому розвиватись.

Викладачі це окрема розмова позаяк вистачає як строгих-суворих які вимагають досконального знання предмету так і лояльних які йдуть на поступки по відношенню до студентів.

Плюсом є окремий гуртожиток для студентів факультету який дозволяв більше проводити часу з одногрупниками



Літвинчук Микола Back-end developer компанії Lightsoft Research , випускник 2018 р.

У сфері ІТ працюють люди як з профільною освітою, так і без неї. Профільна освіта дає базові знання, які завжди будуть перевагою в роботі. Звичайно на даний момент є багато різних засобів для навчання, однак в класичних лекційних заняттях є певний шарм, який не передати іншими методиками.

Ніколи не жалкував, що вчився інформаційним технологіям в такому форматі і саме на факультеті комп’ютерних інформаційних технологій в Тернопільському національному економічному університеті. Та вже з третього курсу почав працювати віддалено в компанії Lightsoft Research і без проблем поєднував навчання в університеті та роботу.

За роки навчання було багато цікавих дисциплін, зокрема найбільше запам’ятались «Бази даних», які викладав Віктор Михайлович Спільчук та «Операційні системи» - Юрій Романович Піговський.

Розповідати можна багато, однак краще не розповідати, а брати і робити.



Потапович Марина QA-інженером в ТОВ «Транслінк Консалтинг» у м. Київ випускниця 2018 р.

Навчаючись у школі, ніколи не думала про те, що буду вивчати в університеті такі предмети «Програмування .Net», «Програмування Інтернет», «Системний аналіз» та чимало інших дисциплін, пов’язаних з комп’ютерними технологіями. Але університет, а саме факультет комп’ютерних інформаційних технологій, дав мені змогу подивитися на комп’ютери з іншого боку, зрозуміти, скільки цікавих речей можна зробити, володіючи знаннями про окремі технології розробки.

Величезне дякую, за період мого навчання, хотілося б сказати керівнику моєї бакалаврської та магістерської робіт Крепич Світлані Ярославівні, яка допомагала мені у всьому: від моменту прийняття рішення про теми проектів, до моменту розробки презентації для захисту робіт. З такими керівниками процес написання робіт не здається таким важким (особливо, з цікавою темою).

Загалом, що хотілося б сказати, спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» дуже класна, багатообіцяюча і цікава, особливо, якщо навчатися в ТНЕУ на ФКІТі



Дивак Тарас, Software Engineer в компанії Skelia , випускник 2010 р.

Ще на першому курсі я зрозумів, що, власне, це і є справа, з якою я хочу пов’язати своє майбутнє. Вже починаючи з третього курсу, я працював в ІТ-компанії. Водночас я почав займатися наукою, адже мене цікавив не лише простий кодінг, а розробка систем, які можуть спрогнозувати на основі набору даних певні рішення.

Маю яскраві враження про студентські роки, про підготовку та виступи у «Студентській лірі», про початок наукової діяльності в межах університету, участь у конкурсах наукових робіт, комунікацію в наукових колах з такими ж студентами, які займалися наукою. Про рідний факультет лише найкращі спогади, адже мені довелося бути студентом, аспірантом, викладачем і надалі кандидатом наук. Тут я знайшов себе і зрозумів чим хочу займатися.



Терлецький Андрій, Full stack software developer в компанії Fleetsmart, United Kingdom, випускник 2018 р.

Я дуже задоволений, що свого часу обрав навчання саме у ТНЕУ на факультеті комп’ютерних інформаційних технологій за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення», адже наш університет є одним із найкращих закладів вищої освіти України. Мій досвід навчання на ФКІТ показує, що тут можна здобути лідерські якості, виховати почуття відповідальності, навчитися приймати правильні рішення, зрозуміти як працювати над собою, щоб досягати успіху. Знання, які тут здобув, є достойні європейських університетів, адже після навчання у ТНЕУ я без зайвих зусиль зумів вступити до магістратури у Польщі. Пізніше я знайшов роботу в Англії та переїхав у місто Ліверпуль, де наразі працюю девелопером у компанії Fleetsmart. Гордо можу сказати, що пишаюся тим, що навчався на факультеті комп’ютерних інформаційних технологій.



Юзвін Назар, Scala Developer у компанії SCALAC, випускник 2017 р.

Зазначу, що з вивченого в університеті мені пригодилося все. Це і основи програмування, і об’єктно-орієнтоване програмування, і алгоритми та структури даних, бази даних і т. ін. Але не забувайте, що в практичній діяльності ці знання постійно треба відточувати, не припиняти самонавчання, навіть після закінчення університету. Друзі, будьте готові до того, що у житті доведеться дуже багато вчитися. І будьте сміливими, щоб стати успішними!



Юля Шкляренко

Навчання дало хорошу базову підготовку для подальшого навчання та роботи. Набір дисциплін, що вивчати був орієнтований на працевлаштування. Більше уваги приділялось саме тим напрямкам, які були найпопулярнішими у Тернополі. Викладачі не тільки знають теоритично свої дисципліни, а й мають практичні навики та реальний досвід роботи в цій сфері. Також під час навчання мала змогу займатися науковою роботою на цікавими проектами, відвідувати різноманітні конференції.



Мандзій Ірина Product Manager в компанії Webinterpret, Польща, випускниця 2011 р.

Про рідний факультет у мене досі теплі та гарні відчуття та спогади, пов’язані з студентськими роками та навчанням. Я особисто вважаю, що викладачі в університеті ніби показують двері, але входити треба самим студентам і ніколи не потрібно зупинятися перед ніякими з цих дверей, тому що страшно. Знання різного виду: технічні, аналітичні, математичні, маркетингові – дуже-дуже пригодяться в майбутньому, коли будете реалізовувати себе у сфері ІТ. Не соромтеся запитувати у викладачів, що незрозуміло, не соромтеся виходити із своєї зони комфорту. Не стійте на місці, рухайтеся тільки вперед, тому що праця в сфері ІТ є дуже цікава.



Мошонець Оля, QA engineer в компанії Aurora Technologies, м. Київ, випускниця 2012 р.

Роботу в ІТ я почала на 5 курсі університету і про рідний факультет маю лиш найтепліші спогади. Університет дозволяє осягнути усю різноплановість ІТ. Тут маєте змогу освоїти велику кількість навчальних дисциплін, отримати теоретичні та практичні знання у різних напрямках, пов’язаних з комп'ютерними інформаційними системами. Повірте, що серед викладачів ви зустрінете людей, які надихнуть вас на розвиток, які стануть прикладом для наслідування, а серед одногрупників ви знайдете друзів, а можливо, і свою половинку, а також здобудете колег, з якими матимете у майбутньому багато спільних професійних проектів.



Сергій Савчишин, випускник, IT-підприємець

Пройшов потужну життєву школу, багато друзів і хороших знайомих, дізнався і познайомився з великою кількістю хороших людей, на яких можна і потрібно рівнятися (в різних сферах). При вступі були деякі сумніви, але з перших місяців зрозумів, що це моя спеціальність. Вийшов дуже цікавий симбіоз електронної спеціальності і економічної. Хочеться відзначити високий професійний рівень викладачів, глибокі знання предметів. Усі викладачі - і досвідчені і менш досвідчені - були зацікавлені і захоплені своєю роботою, відчувався інтерес як до процесу навчання, так і до студентів,  їх досягнень і проблем. Набір вивчених предметів дозволяє вільно орієнтуватися у всіх сферах.

Розуміння                                 корис-

ності, звичайно, прийшло з часом. Ці знання постійно стають корисними і на роботі, тому що доводиться розбиратися і в технічних питаннях, і в економічних. При роботі з клієнтами - вміння аргументовано викладати свої думки (і усно і на папері), розуміти клієнта, орієнтуватися в його специфічних проблемах/вимогах. Якщо знайомі запитують поради - куди поступити вчитися - завжди рекомендую нашу спеціальність і знаю що вони і я не будуть розчаровані !!!



Віктор Шворак, директор представництва ASKOM (Чехія) в Україні

Спеціальність дійсно дуже хороша. Ті навички які я отримав на кафедрі економічної кібернетики зараз мені дуже полегшують вирішення багатьох моїх завдань. Так що студенти, дерзайте науку, а випускники - вірте в свої сили !!!