» » Планова робоча зустріч у рамках реалізації проекту Erasmus+ALIOT в Португалії

Планова робоча зустріч у рамках реалізації проекту Erasmus+ALIOT в Португалії

Дата: 17-10-2017, 15:17 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

З 2 по 6 жовтня 2017 року відбулася планова робоча зустріч усіх учасників проекту Erasmus+ALIOT [aliot.eu.org] на базі Університету Коїмбра (м. Коїмбра, University of Coimbra (UC), Португалія) – одного з найстаріших університетів світу, який заснований у 1290 році. Дана зустріч об’єднала два Європейські проекти: Cabriolet та Erasmus+ALIOT.

Другого жовтня було здійснено моніторинг виконання проекту Cabriolet, який розпочався із вітальних вступних слів господарів António José Mendes і Marco Vieria, UC, грант-холдера проекту Chris Phillips, University of Newcastle, Great Britain та національного координатора проекту В’ячеслава Харченка, Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» (ХАІ). Потім Jorge Pimenta і Paulo Caridade відповідно представили доповіді IPN incubator та Spacelayer company. Про результати діяльності звітували В’ячеслав Харченко, Олег Ілляшенко, Дмитро Узунь, Анатолій Горбенко, Ольга Тарасюк, ХАІ; Олена Голембовська, Association of Information Technology Enterprises; Юрій Кондратенко та Євген Сіденко, Чорноморський національний університет імені Петра Могили; Олександр Палагін і Володимир Опанасенко, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України; Ah-Lian Kor, Leeds Beckett University, Great Britain; Олександр Дрозд, Дмитро Маєвський та Олена Маєвська, Одеський національний політехнічний університет; Володимир Казимир, Чернігівський національний технічний університет; Георгій Воробець, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Протягом дня було проведено дві дискусії учасників.

Моніторинг проекту Erasmus+ALIOT розпочався 3 жовтня із вітальних слів господарів Marco Vieria, UC, грант-холдера проекту Chris Phillips, University of Newcastle, Great Britain та національного координатора проекту В’ячеслава Харченка, ХАІ. Упродовж дня керівники курсів презентували свої напрацювання стосовно розробки лекцій, семінарів та лабораторних робіт у розрізі модулів, зокрема: В’ячеслав Харченко, Олег Ілляшенко, Дмитро Узунь, ХАІ; Інна Скарга-Бандурова та Олександр Рязанцев, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля; Анатолій Саченко, Тернопільський національний економічний університет; Юрія Кондратенко та Євген Сіденко, Чорноморський національний університет імені Петра Могили. День закінчився обговоренням досягнутих результатів проектними командами.

Четвертого жовтня день розпочався із лекції Jorge Granjal, UC відносно можливостей використання та впровадження Інтернет речей. Упродовж дня керівники курсів презентували свої напрацювання щодо розробки лекцій, семінарів та лабораторних робіт у розрізі модулів, зокрема: Ah-Lian Kor, Leeds Beckett University, Great Britain; Дмитро Маєвський, Олександр Дрозд та Олена Маєвська, Одеський національний політехнічний університет; Равіль Кудерметов та Дмитро Павленко, Запорізький національний технічний університет; Георгій Воробець, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича; Володимир Мохор та Ігор Коцюба, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова Національної Академії Наук України. Завершився день обговоренням результатів проектних команд та вечерею.

П’ятого жовтня учасники не працювали у зв’язку з національним святом Португалії – Днем проголошення республіки. Тому було організовано поїздку на берег Атлантичного океану у мальовниче містечко Figueira da Foz з прекрасними пляжами.

Шостого жовтня Jorge Figueira представив новий еко-проект, який стартує в UC «Startup eco-system at Univeristy of Coimbra». Після цього учасників ознайомили з науковими розробками дослідницького інституту IPN (Instituto Pedro Nunes), зокрема Laboratory of Automatics & Systems, http://las.ipn.pt. Того ж дня було організовано надзвичайно цікаву екскурсія університетом.

Наступні зустрічі учасників проекту заплановані на лютий 2018 року в Україні, де буде проведено зимову школу, а також на літо у Великій Британії.