» » Відбулося засідання круглого столу «Освіта та бізнес: сучасні виклики, реалії та перспективи»

Відбулося засідання круглого столу «Освіта та бізнес: сучасні виклики, реалії та перспективи»

Дата: 19-10-2018, 15:52 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 17 жовтня 2018 року в Бібліотеці ім. Л. Каніщенка Тернопільського національного економічного університету відбулося засідання круглого столу на тему: «Освіта та бізнес: сучасні виклики, реалії та перспективи». У роботі круглого столу взяли участь представники бізнесу та професорсько-викладацький колектив факультету економіки та управління ТНЕУ.

 

Привітав учасників декан факультету економіки та управління к.е.н., доц. Островерхов Віктор Михайлович, наголосивши на проблематиці ринку праці України та Тернопільської області, а також на основних аспектах якісної підготовки спеціалістів та їх зайнятості.


Віктор Михайлович зазначив, що практично орієнтоване навчання в університеті з фокусом на дослідництво та підприємництво є новим  трендом не тільки в Україні, але й в провідних зво світу. Всі хто сьогодні надає освітні послуги мають розуміти свої сильні сторони і можливості розвитку в синергії з усіма форматами сучасних освітніх процесів. Так університети не спроможні в повній мірі сформувати компетентності, пов’язані з soft skills випускників, тому мають зосередитися на забезпеченні сучасних загальних та фахових професійних компетентностей.  У свою чергу провайдери неформального навчання мають забезпечити розвиток важливих для кар'єри особистих компетенцій, що складають надпрофесійні навички. Декан наголосив, що основними компетенціями, що становлять основу для успішного ведення підприємництва є критичне мислення, допитливість, творчий підхід та готовність брати на себе відповідальність, враховуючи ризики.


Островерхов В. М. відзначив, що колектив факультету економіки та управління ТНЕУ є серед тих, хто активно впроваджує практико-орієнтоване навчання в університеті. На завершення свого виступу Віктор Михайлович висловив слова подяки  практикам, бізнесменам, які підтримують і долучаються до роботи факультету у підготовці якісного фахівця та готові поділитися досвідом. Зокрема,  Руслану Савчишину (компанія MagneticOne), Тарасу Демкурі, (бізнесмену, громадському активісту), Ярославу Філіцу (Дім СВР, співзасновник КУБу, український фаст-фуд «Як у мами»), Роману Репко (кооператив вирощування равликів, співзасновник КУБу), Христині Білінській (Центр науки Тернополя), Михайлу Гросуляку (ресторація «Старий млин»)  та іншим підприємцям хто долучився до співпраці.


К.е.н., доц. Турчин Л. Я. представила проект створення тренінгово-консалтингової бізнес платформи факультету економіки та управління Тернопільського національного економічного університету. Доповідач презентувала основні напрями діяльності бізнес платформи та вигоди для бізнес-структур від співпраці із бізнес-платформою ФЕУ.


Під час засідання круглого столу відбулася жвава дискусія між освітянами та представниками бізнесу, у якій останні поділилися основними проблемами у веденні бізнесу, вирішити які можуть допомогти фахівці факультету економіки та управління ТНЕУ. Цікаву та змістовну доповідь представив генеральний директор компанії «Агропродсервіс» Іван Адамович Чайківський, наголосивши на проблемах найму якісних працівників. Поділився своїм досвідом бізнесмен Олександр Олександрович Твердохліб, генеральний директор ТОВ «МОСТ-Україна», та наголосив на американській моделі ведення бізнесу й американській освіті. Продовжив дискусію Ігор Степанович Гирила, генеральний директор ТОВ «Стелар», який наголосив  на проблематиці якості освіти. Руслан Савчишин, засновник компанії  MagneticOnе, висловив пропозицію запровадження у зво проведення відео-лекцій.

 

Усі учасники круглого столу мали можливість висловити власні пропозиції щодо співпраці їхніх бізнес-структур та ТНЕУ.


Підсумувавши роботу круглого столу, було виокремлено такі напрями можливої співпраці, яка буде взаємовигідною для обох сторін:

 

– продовження започаткованої практики ФЕУ та запрошення представників бізнесу для проведення бізнес-зустрічей із студентами факультету економіки та управління кожного четверга о 16.00 год. в а. 3308 для обміну досвідом та здобуття нових soft skills студентами. Дуже важливо, що ці зустрічі є необов’язковими і відвідує їх актив факультету, які розуміють необхідність діалогу з бізнесом, набуття та розвиток необхідних компетенцій поза навчальним процесом;

– започаткування серії майстер-класів, які будуть проводити викладачі ФЕУ для представників бізнесу;

– залучення представників бізнесу до навчального процесу ФЕУ ТНЕУ;

– розробка відео-лекцій для студентів ФЕУ та представників бізнесу.

 

Завершив зустріч декан факультету економіки та управління Островерхов В. М., який підсумував результати заходу й окреслив пріоритетні напрями подальшої співпраці.