» » Дискусія «Паперова чи електронна книга: переваги та недоліки»

Дискусія «Паперова чи електронна книга: переваги та недоліки»

Дата: 8-10-2021, 15:33 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

7 жовтня у бібліотеці ім. Л. Каніщенка  Західноукраїнського національного університету відбулась жвава дискусія «Паперова чи електронна книга: переваги та недоліки». Учасники спілкування поділились на дві категорії: прихильники «живої» книги та «електронки». Кожному студенту були запропоновано письмово висвітлити переваги і недоліки й кожен мав можливість виступити і обґрунтувати свою думку.

Плюси електронної книги:

- компактність (зберігає великі обсяги інформації на носіях невеликого розміру);

- доступність (економія коштів);

- зручність;

- екологічність (рятує ліс від вирубки);

- легко відновити втрачену книгу, адже її можна завантажити в інтернеті або скопіювати у друга;

- підлаштування під себе, встановлення зручного шрифту, відрегулювання яскравості, можливість робити примітку, здійснити  перехід  за гіперпосиланнями.

Мінуси:

-залежність від мережі Інтернет та заряду батареї;

- низька якість;

- незручність в читанні;

- шкодить зору і здоров'ю загалом;

- безликість. Всі книги з електронного носія – однакові. Тому, прочитана інформація перетворюється у суцільний неструктурований потік;

- відсутність контакту з книгою.

Плюси паперової книги:

- інформацію простіше сприймати з паперового джерела;

- читаючи паперову книгу - яскравіше переживаємо емоції;

- запах свіжовидрукованої книги не зрівняється ні з чим;

- шелест перегорнутих сторінок не можна порівняти із дотиком пальця до мобільного екрану;

- можливість створити справжню бібліотеку.

Мінуси паперової книги:

• неекологічність (для виробництва потрібна деревина);
  • дороговартісність.

У результаті обговорення юнаки та дівчата дійшли висновку, що читати паперові книги не лише приємніше, а ще й набагато корисніше, а ніж електронні!