» » Круглий стіл «Публічне управління процесами післявоєнного оновлення України»

Круглий стіл «Публічне управління процесами післявоєнного оновлення України»

Дата: 6-11-2023, 12:30 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

За ініціативи кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу у Західноукраїнському національному університеті відбувся круглий стіл «Публічне управління процесами післявоєнного оновлення України», метою якого є обговорення викликів і проблем публічного управління процесами післявоєнного оновлення України та напрацювання підходів щодо формування його спроможності ефективно вирішувати назрілі завдання на всіх рівнях публічно-управлінської системи.

Захід проходив у змішаному форматі: офлайн та онлайн. Участь у круглому столі взяли понад 100 осіб – посадові особи органів державної влади, представники територіальних громад, представники громадських організацій, науковці зво України та Польщі, професорсько-викладацький колектив, аспіранти та здобувачі магістерських програм кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ.

Круглий стіл розпочав модератор заходу, д.е.н., професор, завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ Михайло Шкільняк. Також учасників привітали  проректор з науково-педагогічної роботи ЗУНУ Віктор Островерхов, заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації  Віктор Устенко, декан факультету економіки та управління ЗУНУ Андрій Коцур, завідувач кафедри менеджменту організацій Одеського національного економічного університету, д.е.н., професор Інна Кузнецова.

Основними питаннями круглого столу були:  інституційне забезпечення публічного управління процесами післявоєнного оновлення України;  зарубіжний досвід реалізації програм післявоєнної відбудови; механізми публічного управління регіональним розвитком в контексті післявоєнного оновлення; формування спроможності територіальних громад до реалізації політики післявоєнного розвитку; активізація економічних процесів в контексті реалізації цілей повоєнної відбудови; забезпечення стабільного функціонування та розвиток інфраструктури регіону в координатах повоєнного оновлення; формування дієвих механізмів публічного управління розвитком соціально-гуманітарної сфери; використання потенціалу партнерства для розширення можливостей ресурсного забезпечення післявоєнного розвитку територій та громад.

Виступали та вносили конкретні пропозиції з обговорюваних питань:

- Алла Васіна, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ, Григорій Монастирський, д.е.н., професор, професор кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу ЗУНУ. Виклики публічному управлінню в контексті післявоєнного оновлення України.

- Галина Воляник, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОВА. Координація економічного розвитку регіону в системі багаторівневого управління процесами післявоєнної відбудови;

- Володимир Харченко, директор департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської ОВА. Забезпечення стабільного функціонування й розвитку інфраструктури регіону в контексті реалізації політики післявоєнного оновлення.

- Роман Полікровський, голова Збаразької міської територіальної громади. Залучення підприємницьких структур до реалізації цілей сталого розвитку територіальної громади.

- Анатолій Кулик, голова Байковецької територіальної громади. Посилення спроможності територіальних громад вирішувати завдання соціального розвитку.

- Ніна Стенпніцька, д.габ., професор Університету імені Яна Кохановського в Кельцах (Республіка Польща). Роль Польщі в ініціюванні та реалізації програм післявоєнної відбудови України.

- Лариса Сахарова, заступник голови Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Діяльність громадських організацій в контексті реагування на виклики воєнного часу і післявоєнної відбудови.

- Оксана Ситницька, начальник управління економічного та агропромислового розвитку, містобудування, архітектури Рівненської районної державної адміністрації Рівненської області. Практики повоєнної відбудови країн Європи та Ізраїлю: приклад для України.

За результатами роботи круглого столу та виступів учасників буде підготована аналітична записка щодо вирішення питань з подальшою публікацією у науковому виданні ЗУНУ.

Завідувач кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу, д.е.н., професор Михайло Шкільняк та весь науково-педагогічний колектив кафедри дякує учасникам заходу та сподівається на подальшу плідну співпрацю!