» » Конкурс субгрантів для неурядових організацій у межах проєкту “Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development”

Конкурс субгрантів для неурядових організацій у межах проєкту “Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development”

Дата: 14-06-2024, 16:49 | Автор: Відділ інформації та зв'язків з громадськістю

 Десятого червня 2024 року Інститут аналітики та адвокації у співпраці з ГО «Технології прогресу» завершили конкурс субгрантів для неурядових організацій у межах проєкту “Accountability and Capacity-building for Customs Oversight and Reform Development” (ACCORD) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Одним із переможців конкурсу визначено проєкт ГО "Партнерство.". Тематика проєкту «Моніторинг інституційної спроможності української митниці в парадигмі воєнних, повоєнних та євроінтеграційних викликів». Керівником проєкту є к. е. н., доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Святослав Герчаківський, виконавцями – к. е. н., доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Володимир Валігура, к. е. н., доцент кафедри фінансів ім. С. І. Юрія Галина Василевська, фінансовий менеджер проєкту – Наталя Овсейко.

Мета – здійснення моніторингу та формування стратегії посилення інституційної спроможності митних органів в Україні в контексті ризиків та викликів повномасштабної війни росії проти України, повоєнного відновлення та імплементації стандартів і вимог Європейського Союзу. Упродовж 2024-2026 років планується залучити представників різних професійних груп для застосування їх досвіду у здійсненні такого моніторингу, соціологічних досліджень, а також сприяти в реалізації спільних заходів, які відкриватимуть нові можливості для напрацювання орієнтирів посилення інституційної спроможності української митниці.

Розпочавши виконання проєкту, ГО «Партнерство.» планує залучити ряд партнерів, зокрема Західноукраїнський національний університет в особі кафедри фінансів ім. С.І. Юрія, що здійснює багаторічну підготовку фахівців для системи митних органів України в частині дослідження особливостей реагування майбутніх фахівців-митників на інституційні реформи в митній сфері; митних посередників щодо вивчення прикладних аспектів здійснення митного адміністрування та напрацювання пропозицій з посилення інституційної спроможності митних інституцій; інші громадські організації Західної України щодо моніторингу впливу інституціональних реформ в митній системі на суб’єктів ЗЕД, платників податків, громадян.