Снігурська Ірина Георгіївна

Посада: уповноважений з антикорупційної діяльності

Контакти:
Адреса: вул. Львівська,11 , м. Тернопіль
Кабінет: 1413
Телефон: (0352) 51-75-64, вн. 11-761
Е-mail:  i.snihurska@wunu.edu.ua

Уповноважений з антикорупційної діяльності призначається на посаду та підпорядковується ректору університету.

У своїй діяльності керується  Конституцією та законами України, а також указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами.

Основними завданнями Уповноваженого є: підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції в Університеті, надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства працівникам, проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції, здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.


Запобігання корупції

1. Антикорупційна програма університету на 2024-2026 рік

2. Наказ про затвердження антикорупційної програми

3. План заходів ЗУНУ на 2025 рік, спрямованих на запобігання, виявлення та протидію корупції

4. Уповноважений з антикорупційної діяльності 

Положення про уповноваженого ЗУНУ

5. Викривачі корупції

Закон України «Про запобігання корупції». Цей закон окреслює декілька важливих умов, які визначають викривача корупції. Отже, викривач – це фізична особа, яка:

- володіє інформацією про можливі факти корупційних правопорушень – фактичними даними, а саме про обставини правопорушення, місце і час його вчинення та особу, яка вчинила правопорушення;

- переконана у достовірності цієї інформації;

- отримала цю інформацію під час трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності, проходження служби чи навчання.

- Якщо хоча б одна з цих умов не виконана, особа не може вважатися викривачем. Без даних умов уповноважений з антикорупційної діяльності не може розглядати повідомлення від них.

Розяснення від 12.06.2023 року

7. Інформація для ознайомлення

Корупційні ризики у вищій освіті

Наказ від 07.11.2023 р. № 668

Наказ від 28.11.2024 р. № 892

Інтерактивна лекція для студентів з антикорупції в ЗВО

Тренінгові матеріали "Роль студента в антикорупційній роботі вишу"

Виявити та врегулювати конфлікт інтересів – легко! Три тести від НАЗК 


Повідомити інформацію про корупційні порушення можна спеціальними каналами:

внутрішніми – керівнику або уповноваженому підрозділу чи особі органу або юридичній особі, де викривач працює;

регулярними – спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, органам досудового розслідування, органам, відповідальним за здійснення контролю за дотриманням законів у відповідних сферах, іншим державним органам, установам, організаціям;

зовнішніми – через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки тощо.

Проте, якщо особа повідомляє інформацію, яка явно містить ознаки корупції, у листі чи під час особистого прийому, то таку інформацію також розглядають як повідомлення викривача, якщо усі вказані вище умови дотримані.

Законодавство визначає, що особа вважається викривачем від моменту повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Права та гарантії викривача визначаються не лише Законом України “Про запобігання корупції”, а й іншими нормативно-правовими актами.


- лист за адресою: вул. Львівська, 11, м. Тернопіль, 46009
- ел. лист на пошту: i.snihurska@wunu.edu.ua 
- за номером: (0352) 51-75-64




Повідомлення про корупційні дії в ЗУНУ

Інформацію про прояви порушення антикорупційної програми, здійснення корупційних злочинів з боку працівників університету можна повідомити:

- листом за адресою : вул. Львівська, 11, м. Тернопіль, 46009

˗ електронний листом на пошту: i.snihurska@wunu.edu.ua 

˗ за номером: (0352) 51-75-64 (Снігурська Ірина)

Відповідно до частини п’ятої статті 53 Закону України «Про запобігання корупції» повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).

Вимоги до анонімних повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» та порядок їх розгляду визначаються цим Законом.

Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» підлягає перевірці у строк не більше 15 днів від дня його отримання. Якщо у вказаний строк перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують строк розгляду повідомлення до 30 днів від дня його отримання.

У разі підтвердження викладеної у повідомленні інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вищезазначеного Закону керівник відповідного органу вживає заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також інформує спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції.

 

Важливо знати, що повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», які можуть бути перевірені.

Повідомлення про вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» через регулярні або внутрішні канали повідомлення такої інформації підлягає попередній перевірці у строк не більш як десяти робочих днів.

 



Інформація, що стосується запобігання та виявлення корупції в Західноукраїнському національному університеті у 2024 році

1.Антикорупційна програма ЗУНУ

2.План заходів ЗУНУ на 2024 рік, спрямованих на запобігання, виявлення та протидію корупції

3. Положення про уповноваженого ЗУНУ

4. Наказ про затвердження типового положення від 27.05.2021р  № 277/21

5. Порядок проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції

6. Наказ про створення комісії з антикорупційної діяльності

7. Наказ про створення комісії з питань оцінки вартості, вирішення питання щодо можливості використання, місця та строку зберігання дарунка, одержаного уповноваженою особою, як подарунок університету

8. Наказ про антикорупційні заходи в університеті

9. Буклет з питань запобігання та виявлення корупції (част. 1)

     Буклет з питань запобігання та виявлення корупції (част. 2)

10. Пам’ятка про обмеження, обов’язки та відповідальність за корупційні діяння

11. Декларування - 2024

12. Звіт про роботу уповноваженого з антикорупційної діяльності за 2024 рік

13. Заходи



Інформація, що стосується запобігання та виявлення корупції в Західноукраїнському національному університеті у 2023 році

1.Антикорупційна програма університету на 2023 рік

2.План заходів ЗУНУ на 2023 рік, спрямованих на запобігання, виявлення та протидію корупції

3. Положення про уповноваженого ЗУНУ

4. Наказ про затвердження типового положення від 27.05.2021р  № 277/21

5. Порядок проведення перевірок організації роботи із запобігання і виявлення корупції

6. Наказ про створення комісії з антикорупційної діяльності

7. Наказ про створення комісії з питань оцінки вартості, вирішення питання щодо можливості використання, місця та строку зберігання дарунка, одержаного уповноваженою особою, як подарунок університету

8. Наказ про антикорупційні заходи в університеті

9. Буклет з питань запобігання та виявлення корупції (част. 1)

     Буклет з питань запобігання та виявлення корупції (част. 2)

10. Пам’ятка про обмеження, обов’язки та відповідальність за корупційні діяння

11. Декларування - 2023

12. Звіт про роботу уповноваженого з антикорупційної діяльності за 2023 рік

13. Заходи